Svátek má: Vincenc

Regiony

Velikost textu:

Prodloužení výstav "NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ" a BAOABC

Prodloužení výstav "NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ" a BAOABC

Západočeská galerie v Plzni informovala o prodloužení aktuálních výstav a jejich představení v online prostoru.

Výstava „NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ“
7. dubna 2021 - 07:00

Výstava „NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ“. Plzeňská madona a krásný sloh se prodlužuje do 6. června 2021. Podařilo se vyjednat prodloužení zápůjček vzácných středověkých děl a díky tomu je možné posunout termín ukončení výstavy o dva měsíce, tedy do 6. června 2021. Výstava Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh je nejnáročnějším projektem z odborného i finančního hlediska za posledních několik let. Samotná příprava výstavy trvala 7 let.

Západočeská galerie v Plzni se rozhodla zprostředkovat výstavu „NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ“. Plzeňská madona a krásný sloh v online prostředí na webových stránkách a sociálních sítích galerie. Vedle fotoreportů z výstavy a představení vybraných děl, se s velkým ohlasem setkala čtyřdílná komentovaná prohlídka s autorem výstavy Petrem Jindrou. Další část prezentace v podobě cyklu pěti odborných přednášek byla zahájena 24. 3. Hlavním tématem je Plzeňská madona a krásný sloh, její význam v lokálních souvislostech a kult této plzeňské divotvůrkyně v průběhu staletí. K výstavě byly připraveny také pracovní listy.



Výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti byla prodloužena do 30. května 2021. Expozice byla připravena ve spolupráci s nakladatelstvím BAOBAB již 15. října 2020 ve výstavní síni „13“ v Západočeské galerii, ale ještě nebylo mnoho příležitostí ji zažít, prohlédnout a pohrát si. Výstava byla prodloužena do 30. května 2021. Autoři výstavy Juraj Horvát a Pavla Pauknerová, koncipovali výstavu pomocí abecedy, která je dětem i dospělým blízká. Instalaci pak připravili architekti Ondřej Čech a Monika Matějková, kteří zvolili jednoduchý barevně nerušivý mobiliář, aby dali vyniknout pestrému světu knížek z nakladatelství Baobab.

Výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti se jen stěží představuje v online prostředí, jelikož je zaměřena hlavně na interaktivitu – prohlížení jednotlivých knížek, seznámení s pojmy souvisejícími s knihami, tvorba návrhu vlastní knihy apod. Výstavu si lze prohlédnou ve fotoreportu. Také byla natočena třídílná komentovaná prohlídka s autory, ve které představují výstavu dle jednotlivých okruhů koncipovaných pomocí abecedy. Dále je k výstavě připravena řada kreativních aktivit – pracovní list zabývající se písmem, cesta knihy, stavební prvky knihy a další. Natočen byl také Workshop – Jak se dělá kniha.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Gabriela Darebná ze Západočeské galerie v Plzni.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:zpc galerie)