Svátek má: Jakub

Regiony

Velikost textu:

Proběhla kontrola dětských hřišť na Doubravce a Lochotíně

Proběhla kontrola dětských hřišť na Doubravce a Lochotíně

Blíží se jaro a dětská hřiště a pískoviště se začnou plnit hrajícími se malými dětmi.

Kontrola dětských hřišť
16.březen 2017 - 07:00

S cílem odstranit z těchto míst nebezpečné předměty, proto vyrazili do terénu s detektorem kovu strážníci na Lochotíně a na Doubravce.

Na Doubravce vyrazil spolu se strážníky do terénu pracovník odboru životního prostředí zdejšího Úřadu městského obvodu. Pro zjištění, zda se na dětských hřištích a pískovištích neukrývají nebezpečné předměty, jim sloužil zapůjčený detektor kovu.

Důkladnou kontrolou prošlo v rámci městského obvodu Plzeň 4 celkem sedm míst. Odhalit pomocí detektoru kovu se podařilo např. zbytky kovových hraček či zrezivělá víčka od lahví. Žádná injekční stříkačka na těchto místech nalezena nebyla. Kontroly dětských hřišť a pískovišť budou probíhat průběžně i v letním období.
Stejný cíl, odstranit nebezpečné předměty z míst, kde si nejčastěji venku malé děti hrají, měli strážníci na Lochotíně, kde prošlo kontrolou cca pět míst.

Stejně jako na Doubravce nebyla na dětských hřištích a pískovištích také na Lochotíně nalezena žádná injekční stříkačka.


Zákaz podomního prodeje porušila v úterý dvojice lidí na Borech. Muž a žena se vydali mezi nájemníky domů v Heyrovského ulici nabízet k prodeji parfémy a další produkty drogerie.

Povedenou dvojici se podařilo zastihnout v jednom z domů. Během řešení se snažili strážníkům namluvit, že si pouze provádí průzkum trhu, aby získali informace pro svojí další podnikatelskou činnost, která má údajně spočívat ve stánkovém prodeji parfumerie u obchodních center v Plzni. Oslovení nájemníci domů ale vypověděli, že se jim muž a žena naopak pokoušeli parfémy prodat a za nákup jim nabízeli ještě další dva v akci zdarma. Správně se zachovala ta žena, která byla také oslovena, jejich nabídku odmítla a ihned vše oznámila na linku městské policie.

Panel s poštovními schránkami není komunální odpad, to to si neuvědomil jeden z nájemníků domu lokality Petrohrad.

V Guldenerově ulici si všimla hlídka strážníků u kontejnerů si odloženého velkého dřevěného panelu s poštovními schránkami. Bližším prozkoumáním pak strážníci zjistili i z jakého domu sem byla věc odložena. Jelikož se nejedná o komunální odpad, ale o odpad objemný, který měl být zlikvidován jiným způsobem, kontaktovala hlídka předsedu výboru Společenství vlastníků jednotek příslušného domu, jež jí sdělil, kdo měl rekonstrukci poštovních schránek na starosti. Jednatřicetiletý muž, který na místě schránky jen tak odložil, přiznal, že tak učinil ale zároveň i uvedl, že si nebyl vědom toho, že „popeláři“ schránky nevyvezou.

Následně byl poučen, jak zacházet s objemným odpadem a byl upozorněn, že věc bude předána k dořešení na přestupkové oddělení ÚMO Plzeň-2. Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)