Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Příběh uprchlého papouška Žako má dobrý konec

Příběh uprchlého papouška Žako má dobrý konec

Smutný chovatel, kterému papoušek ulétl při úklidu, hledal pomoc na sociální síti.

Papoušek „ výletník“
1. října 2019 - 07:00

Příspěvek sdílela řada lidí a všimli si ho i strážníci. Když přijeli odchytávat  v sobotu ráno do bytu mladé ženy  v Dobrovského ulici papouška, který jí vlétl náhodně otevřeným oknem do pokoje, bylo jim jasné, komu bude opeřenec patřit. Ke zjištění telefonního kontaktu na chovatele pomohla sociální síť.  Majitel se brzy celý šťastný se svým papouškem nakonec shledal.

O víkendu se podařilo vrátit do rukou jiného majitele také značkový mobilní telefon. Poctivý nálezce ho našel v neděli na lavičce na zastávce MHD Rondel a odnesl ho na služebnu Městské policie v Plzni na Lochotíně. Strážníci s mužem, který nález přinesl, sepsali potřebné dokumenty. Během tohoto úkonu na nalezený telefon volal jeho majitel, který se následně dostavil na služebnu, aby si ho vyzvedl.

Podnapilý muž obtěžoval v centru města mladou ženu.  Snažil se udeřit strážníka lahví. K vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice převezli strážníci v sobotu v podvečer 42letého muže. Obtěžovat měl na ulici mladou ženu, žádat po ní cigarety a nechtěl jí nechat odejít. Pomoc hledala žena u hlídkujících strážníků ve Škroupově ulici. Muž nebyl schopen výzvě, aby se legitimoval, vyhovět. Namísto toho popadl láhev, kterou měl za sebou a ohnal se jí proti strážníkovi. Když neuposlechl další výzvy, byly k jeho zklidnění užity donucovací prostředky a skončil s pouty na rukou. Vzhledem k tomu, že nebyl schopen kontrolovat své chování, bezprostředně ve svém stavu ohrožoval svůj život a zdraví, odvezla ho hlídka městské policie na záchytku.


Kolemjdoucí nebyl lhostejný, když ho muž žádal o pomoc. V pátek večer vyjela hlídka městské policie k oznámení na Americkou ulici, kde podle oznamovatele potřeboval pomoc muž se zdravotní indispozicí. Strážníci na místě nalezli muže bez domova, který si stěžoval na velkou bolest na hrudi. Po tomto zjištění urychleně přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si nemocného muže převzala do své péče.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)