Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Překvapený zaměstnanec Českých drah nalezl ve vagónu hada

Překvapený zaměstnanec Českých drah nalezl ve vagónu hada

Dne 14.11.2018 ve 22:10 hod. byla hlídka MP Plzeň - Bory vyslána na adresu Ostruhová v Plzni, kde muž nalezl hada v prostoru osvětlení na toaletě vagonu ČD.

Černý pasažér Českých drah
16. listopadu 2018 - 07:00

Strážníci hada odchytili pomocí odchytových kleští a uložili jej do boxu. Had (nezjištěný druh) byl tmavé barvy se světlými kroužky. Zvíře bylo v dobrém stavu, bez viditelných zranění. Jelikož nebylo možné zjistit majitele, byl odvezen na služebnu MP – Bory, kde si jej druhý den převzala ranní směna a následně bude had předán do Záchranné stanice živočichů, Zábělská 75, Plzeň.


Řidič pod vlivem alkoholu. Chybějící registrační značka a dostatečně neosvětlené vozidlo bylo důvodem, proč strážníci zastavili za použití ZVSZZ s rozsvíceným nápisem STOP vozidlo Škoda Octavia. Hlídka MP vozidlo zastavila na úrovni ul. Karlova x ul. Kollárova.  Po zastavení vozidla strážníci zjistili, že se ve vozidle nachází řidič, který u sebe nemá ani řidičský průkaz a ani Osvědčení o registraci vozidla. Padesáti devítiletý muž z Plzně hlídce uvedl, že doklady zapomněl a chybějící registrační značku již nahlásil.

Strážník muže vyzval k provedení orientační dechové zkoušky. Dechová zkouška u řidiče byla provedena s pozitivním výsledkem 0,39‰ alkoholu v dechu. Hlídka MP dále zjistila, že vozidlo nemá již 4 roky platnou STK, vozidlo není pojištěno a řidič nemůže předložit ORV. Na vozidle byly čerstvé oděrky. Z těchto důvodů si strážníci na místo přivolali hlídku PČR. Po příjezdu na místo byly řidiči policisty provedeny ještě dvě dechové zkoušky s pozitivními hodnotami  0,54‰ a 0,57‰. Dále bylo zjištěno, že vozidlo je hlášeno jako vozidlo v zániku (vyřazení z evidence). Jelikož nebylo možné vše vyřešit na místě, celou záležitost si převzali policisté k dořešení.

„Muž při pokusu sjet schody na koloběžce upadl a nemůže se zvednout.“
Takto přijala hlídka MP Plzeň – Skvrňany oznámení od oznamovatele. Ten uvedl, že v ulici Lábkova došlo ke zranění osoby jedoucí na koloběžce. Po příjezdu strážníků na místo bylo zjištěno, že se oznámení zakládá na pravdě a muž leží zkroucený pod schody, na chodníku, v poloze na zádech. Vzhledem k nepřirozené poloze levé ruky hlídka MP usoudila, že má muž zlomenou ruku v oblasti lokte. Vše se odehrálo dne 14. 11. 2018 ve 22:39 hod..

Strážníci na místo přivolali ZZS PK a zraněnému muži zkontrolovali základní životní funkce a zeptali se jej na veškerá zranění, která si přivodil pádem. Před příjezdem ZZS PK strážníci donesli zdravotnický batoh, ze kterého vyndali izotermickou folii a zabalili do ní ležícího muže. Vzhledem ke komplikované zlomenině levého lokte a neschopnosti muže ohnout kolena se posádce ZZS PK nedařilo muže dostat ze země na nosítka. Hlídka MP přinesla z vozidla MP plachtu, kterou strážníci podstrčili pod zraněného muže a následně ve spolupráci s posádkou ZZS PK, byl zraněný přenesen na nosítka a odvezen do FN Plzeň – Lochotín, úrazová ambulance. Hlídka MP Plzeň – Skvrňany doprovodila posádku ZZS PK do FN Plzeň. Se souhlasem zraněného hlídka převzala koloběžku a uložila ji na služebně MP Plzeň – Skvrňany, kde si ji po ošetření muž nebo jím pověřená osoba může vyzvednout.

Plzeňskénovinky.cz informovala  Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)