Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Práce strážníků stanice Územně strážní služby je i o pomoci

Práce strážníků stanice Územně strážní služby je i o pomoci

Strážníci stanice Územně strážní služby se v rámci hlídkové činnosti specializují především na problematiku osob bez domova a narkomanů, kteří obtěžují nejen obyvatelstvo v centru západočeské metropole, kde stanici strážníků najdete.

Strážníci pomohli s ostříháním vlasů
27. července 2020 - 07:00

Nabytou místní a osobní znalost komunity těchto lidí dokáží perfektně zhodnotit při nacházení osob hledaných PČR.  Úzce strážníci Územně strážníci služby spolupracují se sociálními odbory, Městskou charitou Plzeň a mnoha jinými dalšími orgány.

Činnost strážníků není jen o represi, prevenci, zajištění veřejného pořádku, ochraně osob a majetku, ale i o lidskosti, jako podat pomocnou ruku, poradit, kam se lidé mají v tíživé životní situaci obrátit. Jasným příkladem toho jsou jedny z posledních případů uplynulého týdne.

Muž s dredy na hlavě, vlasy plnými vší a dalších parazitů. Strážníci ho doprovodili do sídla Městské charity Plzeň ve Wenzigově ulici, kde využil možnosti se vykoupat, obdržel nové oblečení a dostal šampon na zbavení se parazitů ve vlasech.  Nápomocní mu byli i strážníci, kteří mu pomohli s ostříháním vlasů. Sám by to totiž určitě nezvládl.

Strážníci měli plné ruce práce s nalezenými zvířaty

S podobným případem se setkali další den. Tentokráte šlo o muže s oblečením plným šatních vší, kterého taktéž  dovedli  do sídla  městské  charity, kde bylo následně o něj postaráno.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)