Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Požár ubytovny na Karlově citelně poškodil i okolní podnikatele

Požár ubytovny na Karlově citelně poškodil i okolní podnikatele

Požár ubytovny v Plzni na Karlově, se kterým minulé úterý bojovalo dvanáct hasičských jednotek, měl kromě tragického konce (1 mrtvý, 12 zraněných) za následek i značné škody na majetku v areálu ubytovny, kde sídlí podnikatelské subjekty.

Škody na majetku v areálu ubytovny
21. září 2018 - 07:00

Požár zničil nejen podnikatelské prostory, nýbrž zásadně či úplně poškodil i vybavení potřebné pro jejich činnost. Vedení Městského obvodu Plzeň 3 oslovilo majitele těchto provozoven s nabídkou pomoci ve formě zprostředkování pronájmů náhradních prostor pro podnikání či případného odkupu pozemků ve vlastnictví města Plzně.


Starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer s místostarostou Davidem Procházkou přislíbili v rámci svých kompetencí pomoc při jednáních s městem Plzní o případných náhradních prostorách a po krátké konzultaci se Správou veřejného statku města Plzně nabídlo možnost pronájmu skladovacích prostor v garážích na území města Plzně. Dále jsou volné bývalé podnikatelské prostory ve vnitrobloku Klatovská ul. a Dobrovského. Tyto prostory je ale nutné nejprve prohlédnout, zda by byly vhodné pro dané podnikání, poté lze přistoupit k dalšímu jednání ohledně podmínek pronájmu.

„Snažíme se o co nejúspěšnější jednání s městem, abychom těmto živnostníkům pomohli, neboť se ne svojí vinou dostali do téměř likvidační situace“, říká Radislav Neubauer, starosta plzeňského centrálního obvodu.


Podnikatelé mají zájem o tyto prostory: pronájem 1 – 2 automobilových stání se zázemím (autoopravárenství), prostor pro dílnu o velikosti 100 m² s velkými vraty (výroba akvárií a terárií na klíč), prostor 4 x 15 m² na 4 automobilová stání (příprava vozů na prodej) a objekt k odkoupení o velikosti 200 m²  či pozemek k odkoupení o velikosti 1000 – 2000 m² (autoservis, autodíly, 6 zaměstnanců).


„Vlastně ani není známo, že jeden ze živnostníků pomohl zachránit lidské životy, kdy k hořícímu objektu přistavil auto, aby na něj mohli z 1. patra seskočit ohněm uvěznění lidé. Žádáme všechny, kteří by vhodné prostory mohli poskytnout, aby pomohli. Kontakty na dotčené živnostníky jsou u nás na úřadě, dodal David Procházka, místostarosta MO Plzeň 3.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: plzeň 3)