Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Poskytnutí dotace umožní ocenit dárce krve

Poskytnutí dotace umožní ocenit dárce krve

Poskytnutí individuální dotace Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Plzeň jih + sever.

Ilustrační foto
23. února 2021 - 07:00

Rada Plzeňského kraje poskytne žadateli Oblastní spolek Českého červeného kříže Plzeň jih + sever účelovou neinvestiční finanční dotaci ve výši 100 tisíc korun v rámci projektu Zdravý kraj na zakoupení drobných dárků a pohoštění pro bezpříspěvkové dárce krve při slavnostním předávání medailí a zlatých křížů 2. a 3. třídy.

Poskytnutí dotace umožní ocenit dárce krve, kteří darují krev bez nároku na finanční odměnu, což může pro někoho znamenat určitou motivaci k dalším odběrům. Letos se předpokládá, že bude oceněno bronzovou medailí 647 dárců (za 10 odběrů), stříbrnou medailí 426 dárců (za 20 odběrů), zlatou medailí 291 dárců (za 40 odběrů), zlatým křížem 3. třídy 93 dárců (za 80 odběrů) a zlatým křížem 2. třídy 12 dárců (za 120 odběrů).

Plzeň vybudovala v domě U Radbuzy osm bytů pro sociální bydlení

Dar pro první občánky Plzeňského kraje roku 2021. Plzeňský kraj poskytne finanční dar ve výši 10 tisíc korun matce první dívky narozené v Plzeňském kraji roku 2021 a 10 tisíc korun matce prvního chlapce narozeného v Plzeňském kraji roku 2021.

Vzhledem k epidemiologické situaci související s nákazou covid-19 osobní setkání s rodiči prvních občánků nebude letos realizováno. Finanční dary budou matkám zaslány na účet.

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Eva Mertlová za Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.)