Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Pořádková jednotka Městské policie Plzeň trénovala v Líních

Pořádková jednotka Městské policie Plzeň trénovala v Líních

Členové Pořádkové jednotky museli při jedné z modelových zakročit proti demonstrantům, kteří dělali nepořádek na ulici. Část z nich se na protest spoutala na zemi řetězem a odmítala z místa odejít.

Pořádková jednotka MP
12.září 2017 - 07:00

Pořádková jednotka Městské policie Plzeň trénovala v Líních. K vidění bylo několik zásahů. Role odpůrců se na výbornou zhostili studenti Bezpečnostně právní akademie.

Další simulovaný zásah směřovali strážníci proti squatterům, kteří neoprávněně obsadili polorozpadlou budovu. Osoby uvnitř obydlí byly agresivní a odmítaly pustit kohokoliv dovnitř. Byl nutný rychlý zásah. Součástí výcviku bylo rovněž navození fiktivního zranění osob a úkolem strážníků – zdravotníků postup v poskytnutí první pomoci.

Na cvičení Pořádkové jednotky Městské policie v areálu bývalého letiště v Líních se dorazil přijet podívat primátor města Martin Zrzavecký. Účelem tohoto cvičení bylo zneškodnit agresivní osoby a zároveň se naučit správnou taktiku jednání, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním osob či škodě na majetku.


Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mp)