Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Policisté kontrolovali vlaková nádraží a železniční přejezdy

Policisté kontrolovali vlaková nádraží a železniční přejezdy

Domažličtí policisté se v době od 7.00 hodin dne 14. března do 7.00 hodin dne 15. března 2017 zapojili do bezpečnostního opatření s názvem „24 Blue RAD“,. Opatření bylo orientováno na prevenci trestné činnosti v prostoru železnice na teritoriu Domažlicka.

Ilustrační foto
19.březen 2017 - 07:00

Policisté se při akci zaměřili na narušování veřejného pořádku v prostředí železnice, kontrolovali vlaková zastávky a nádraží i vlakové soupravy. Do akce bylo zapojeno celkem 13 policistů, kteří zkontrolovali 31 osob, 19 vlakových nádraží, 10 osobních i nákladních vlakových souprav.

Policisté kontrolovali železniční dopravní cesty včetně železničních přejezdů, kterých bylo celkem 36. Zaměřili se na řidiče vozidel, zda  dodržují povinnosti zastavit vozidlo před železničním přejezdem,  na dodržování rychlosti, průjezd na signalizaci železničního přejezdu a na další přestupky. Při akci zjistili na železničních přejezdech dva přestupky.

Při akci se policisté zaměřili i na neoprávněný vstup na kolejiště mimo vyznačené prostory a kontrolu vstupu osob do prostoru dráhy .

Střet skončil smrtí cyklisty, policisté hledají svědky


Informaci přinesly webové stránky PČR Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)