Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Podpora výstavby cyklostezek a cyklotras v Plzeňském kraji

Podpora výstavby cyklostezek a cyklotras v Plzeňském kraji

Rada Plzeňského kraje doporučila zastupitelstvu kraje schválit rozdělení účelových dotací na podporu výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované cyklistické infrastruktury pro letošní rok.

Ilustrační foto
16. května 2023 - 07:00

„V rámci programu bylo podáno celkem 13 žádostí měst a obcí, přičemž  celkové náklady podaných projektů na výstavbu cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji představují cca 58,5 milionu korun. Celkový objem požadovaných finančních prostředků z programu pak činí cca 42 milionů korun, což je o 12 milionů korun více, než je alokace dotačního programu, která byla nastavena na 30 milionů korun,“ sdělil náměstek pro oblast dopravy Pavel Čížek.

V souladu s pravidly dotačního řízení bylo nakonec podpořeno 8 projektů, jejichž předmětem je oprava nebo výstavba dílčích úseků dálkových cyklotras v Plzeňském kraji tak, jak jsou schváleny v Aktualizaci koncepce cykloturistiky a cyklodopravy v Plzeňském kraji.Mezi podpořené projekty patří dva projekty na výstavbu pumptrackových drah ve městech Touškov a Rokycany. A dále projekty, jejichž účelem je výstavba nebo oprava dílčích úsekú, a to:  Mezinárodní dálkové cyklotrasy č. 3, kterými jsou: projekt města Horšovský Týn a obcí Chotěšov, Křenovy, Blížejov a Milavče. Dále Mezinárodní dálkové cyklotrasy č. 37, kterým je projekt obce Břasy. Dálkové cyklotrasy č. 9, kterým je projekt města Blovice a Vnitřního krajského okruhu č. 352, kterým je projekt obce Horní Bělá.

Plzeňskénovinky.cz informovala  Ing. Helena Frintová, tisková mluvčí, Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.kú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%