Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Podchlazený muž bez domova skončil v péči lékařů

Podchlazený muž bez domova skončil v péči lékařů

V pátek ráno vyjížděli skvrňanští strážníci k případu podchlazeného muže bez domova. Muž ležel na rampě pro zásobování v Křimické ulici, jednalo se o stejného bezdomovce, kterého předali strážníci na konci prosince do péče záchranářů.

Bezdomovci
7. ledna 2018 - 07:00

Strážníci po příjezdu zjistili, že muže trápí opětovně vážné zdravotní problémy. Nebyl schopný se postavit na nohy. Levá noha byla po amputaci a zřejmě pod silným zánětem. Prsty na pravé noze a částečně i nárt nesl známky silných omrzlin. Přivolaná záchranná služba převezla třiačtyřicetiletého muže k ošetření do nemocnice na Lochotíně.

Dobrou místní znalost a povědomí o osobách, které se aktuálně nachází v policejním pátrání, prokázali ve čtvrtek dopoledne opět strážníci ze stanice Územně strážní služby.
Při kontrole osob bez domova poblíž nemocnice na Lochotíně zpozorovali ženu, o níž měli znalost, že by se měla nacházet v policejních evidencích jako osoba v celostátním pátrání. Strážníci jí ztotožnili a brzy se potvrdilo, že jejich podezření bylo oprávněné, čtyřiatřicetiletá žena byla hledána PČR. Hlídka jí proto převezla na policejní oddělení, kde jí předala mužům zákona.

V průběhu roku 2017 se strážníkům ze stanice Územně strážní služby podařilo odhalit a následně předat PČR 71 osob, které se ocitly na seznamu hledaných a pohřešovaných osob PČR.


Opilec ležel na chodníku v Purkyňově ulici, nemohl vstát ze země, na nohy mu pomohli strážníci. K alkoholem zmoženému muži vyjížděli strážníci dvě hodiny po poledni. Sám dvaačtyřicetiletý muž přiznal, že toho poněkud víc vypil a chůzi po svých nezvládne. Když se pokusil zvednout, tak se také potvrdilo, nohy se mu podlomily. Přivolaná hlídka s vozidlem určeným pro převoz podnapilých osob muže převezla k vystřízlivění na záchytku.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.
                                 
(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)