Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Počasí láká k vytváření kluzišť, ale ne každé místo je vhodné

Počasí láká k vytváření kluzišť, ale ne každé místo je vhodné

Z kontrol dětských hřišť a herních prvků a také z aktivit na sociálních sítích zaznamenává Úřad městského obvodu zvýšený zájem na vytváření veřejných kluzišť, zejména pak na dětských víceúčelových hřištích.

Hřiště
11. ledna 2021 - 07:00

Vzhledem k dlouhodobým klimatickým podmínkám, které jsou v posledních letech obvyklé, úřad tuto občanskou aktivitu ještě neřešil.

„Chtěli bychom občany velmi naléhavě požádat, aby nevytvářeli ledové plochy na víceúčelových hřištích, neboť ty nejsou k tomu určeny. Obvod pak s nimi má po zimním období nemalé starosti, protože opravy, které následují, jsou finančně velmi náročné,“ zdůrazňuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Kontrolou bylo zjištěno, že k jednomu z víceúčelových hřišť byl kvůli osvětlení natažen kabel s elektrickým proudem, které určitě neinstalovala odborná firma, což je velmi nebezpečné. Navíc bylo „ledaři“ hřiště opatřeno zámkem s řetězem, které jako „veřejné“ má zůstat trvale přístupné.Městský obvod Plzeň 3 není apriori proti budování kluzišť, ale musí být umístěna na vhodném místě. Pokud by zájemce o nějakém takovém věděl, může kontaktovat Odbor dopravy a životního prostředí ÚMO Plzeň 3, který mu poskytne konzultaci a případně pomůže při realizaci.

Informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mop3)