Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci spolupracují s rybářskou stráží

Plzeňští strážníci spolupracují s rybářskou stráží

Stále se najdou někteří rybáři, kteří nejsou ochotni respektovat daná pravidla.  A právě na ně se zaměřila kontrola, která proběhla ve večerních a nočních hodinách ze čtvrtka na pátek.

Společné kontroly
17.červen 2017 - 07:00
Kontrola členů rybářské stráže za asistence strážníků městské policie byla zaměřena na dodržování všech ustanovení legislativy zákona o rybářství, zejména pak především na chytání ryb bez povolení, kontrolu rybářských lístků a dodržování časového intervalu, ve kterém je lov ryb zakázán.

V oblasti kolem řeky Radbuzy, Úslavy, Úhlavy a nádrže Českého údolí ( Borská přehrada), bylo celkem zkontrolováno dvacet pět rybařících osob. Rybářskou stráží bylo ve čtyřech případech zjištěno porušení příslušných předpisů, z čehož dva rybáři se provinili tím, že nedodrželi povolenou dobu rybolovu, těmto osobám byla odebrána povolenka k lovu ryb a zbylí dva rybáři se při kontrole neprokázali platným rybářským lístkem ani povolenkou k lovu ryb, rybářská stráž jim na místě odebrala udice a jejich jednání bude předáno na plzeňský Magistrát.

U Borské přehrady nalezl senior v krabici kočku i s koťaty


Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)