Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci se rozhodně nenudí

Plzeňští strážníci se rozhodně nenudí

Hledaný muž pobýval ve stanovém městečku. Ze seznamu osob hledaných Policií ČR ubylo ve středu jméno 34letého muže. Objevili jej strážníci stanice Územně strážní služby při hlídkové činnosti ve stanovém městečku na Borské ulici.

Stanové městečko na Borské ulici
8. ledna 2023 - 07:00

Z místní a osobní znalosti věděli, že patří k osobám v právním zájmu policistů, což se jim také následně po prověření v policejních evidencích potvrdilo. Z toho důvodu byl muž převezen na policejní oddělení, kde si ho policisté převzali k dalším úkonům.

Žena opustila svá zvířata
Odbor životního prostředí Úřadu městského obvodu Plzeň 2 se bude zabývat případem, kde je podezření na porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání ze strany 49leté ženy. Protiprávního jednání se měla dopustit tím, že omezovala výživu zvířete včetně jeho napájení. K poslednímu dni loňského roku dostala výpověď z bytu a spolu se svými  věcmi umístila do uzavřené sušárny v domě do té doby s ní žijících pět koček, jelikož neměla finanční prostředky k jejich umístění do zařízení pro zvířata. Vyzvednout si je chtěla, až si najde nové bydlení. Strážníci zvířata, která byla podvyživená a dehydrovaná, odchytili a převezli do Útulku pro zvířata v nouzi. Zároveň o věci vyrozuměli telefonicky Krajskou veterinární správu pro Plzeňský kraj. Protože bylo lustrací zjištěno, že se 49letá žena, kterou se strážníkům podařilo posléze osobně kontaktovat, nachází v pátrání PČR, byla předána přivolané policejní hlídce.

Seniorka při nastupování na jedoucí eskalátory upadla a zranila se
Strážníci stanice Územně strážní služby pomohli ve čtvrtek odpoledne 87leté ženě, která se zranila u eskalátorů na autobusovém nádraží. Při nástupu na pohyblivé schodiště žena zavrávorala, upadla na schody a zůstala ležet vtěsnaná v prostoru eskalátorů. Hlídka ji odtamtud vyprostila a odvedla k nejbližší lavičce, kde zjistila rozsah ženina poranění. Vzhledem ke krvácivému zranění na hlavě a na ruce přivolala hlídka na místo zdravotnickou záchrannou službu a až do jejího příjezdu monitorovala ženin zdravotní stav.

Vedení městské policie uvítalo nové strážníky čekatele

Pod mostem spal celostátně hledaný muž
Ve čtvrtek v ranních hodinách prováděli strážníci stanice Územně strážní služby kontrolu v Železniční ulici, kde pod mostem našli spícího muže, kterého znali z databáze celostátního pátrání. Ověření osobních údajů potvrdilo, že 37letý muž je hledanou osobou. Strážníci muže předali k dalším úkonům příslušníkům PČR.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%