Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci odchytli a předali dalšího ještěra

Plzeňští strážníci odchytli a předali dalšího ještěra

Ve čtvrtek po čtrnácté hodině vyjížděla hlídka s odchytovým vozidlem na Karlovarskou třídu, kde se nacházel na zahradě oznamovatele neznámý druh ještěra bez majitele.

Agama
15.červenec 2017 - 07:00

Na místě strážníci zjistili, že se jedná o Agamu vousatou. Jelikož se nepodařilo zjistit majitele, byla převezena do Záchranné stanice živočichů Plzeň, kde o ni bude postaráno.

Leguán zelený se stal kořistí opavských strážníků

Minulý týden řidič nadýchal 2,60 promile a ve čtvrtek opět usedl se zákazem řízení za volant. Strážníky na sebe upozornil stejnou chybou

V pátek 7. 7. 2017 plzeňští strážníci z oddělení Na Slovanech zastavili muže, který nerespektoval dopravní značku zákaz vjezdu. Tehdy se jeho orientační dechová zkouška zastavila na hodnotě vysoko přes 2 promile. Podobný scénář měl i během čtvrtečního večera, kdy si hlídka všimla nákladního vozidla, které vjelo do zákazu vjezdu směrem z ulice Revoluční do ulice Dlouhá. Poté si svoji chybu řidič nejspíše uvědomil, snažil se otočit zpět, ale při jeho jízdě hlídka pojala podezření, zda není řidič pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, neboť autem jel částečně v protisměru.

Když řidiče strážníci zastavili, dotyčný muž uvedl, že nemá řidičský průkaz, protože má vysloven zákaz řízení a s orientační dechovou zkouškou nesouhlasí. Na místo proto byla přivolána Policie ČR, která šestatřicetiletému muži vyslovila další zákaz jízdy a celou věc si převzala k dořešení.

Plzenskenovinky.cz informovala Veronika Kuchynková, metodik prevence kriminality Městská policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mp)