Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci odchytávali nejen kočky, ale i hada

Plzeňští strážníci odchytávali nejen kočky, ale i hada

Strážníci z plzeňské městské policie si ve středu připsali na své konto další odchycená zvířata. Šlo zejména o kočky.

Kotě
19. července 2019 - 07:00

Před čtvrtou hodinou odpolední ohlásila na linku městské policie mladá žena ze severního Plzeňska nález potulujícího kotěte ve Zbrojnické ulici. Kotě bylo zhruba 5 týdnů staré, a protože nikdo v okolí nebyl, komu by patřilo, odvezli ho strážníci do plzeňského útulku. Stejný osud stihl o pár minut později nato dalšího „nalezence“. Mladý muž z Plzně Křimic nalezl v ulici K Nádraží zatoulané asi 5-6 týdenní mourovaté kotě.

Zhruba 4letého kocourka odvezli ještě strážníci ze skupiny pro odchyt z Hřímalého ulice. O jeho umístění v Útulku pro zvířata v nouzi žádali policisté. Majitelka zemřela a neměl se o něj kdo postarat. V útulku se pak starají o zhruba 2 měsíční nemocné kotě. To bylo téhož dne ve večerních hodinách nalezeno v Plzni na Lochotíně v Gerské ulici.

Had plazící v zahradě u rodinného domu v ulici Do Zámostí zaskočil místního obyvatele. Jak se ukázalo, šlo o dobře rostlou užovku obojkovou. Strážníkům se ji podařilo odchytit a poté ji vypustili do volné přírody.


Spali pod lávkou. Nečekané probuzení čekalo časně ráno na trojici osob bez domova, která se usadila pod železnou lávkou nad řekou Mží.  Ze spánku je probudili před třetí hodinou ranní strážníci, kteří prostor náplavky v ulici Na Pořičí kontrolovali.

Výsledkem kontroly dvou mužů a jedné ženy bylo zjištění, že 50letou  cizinku má ve svém hledáčku Policie ČR. Pro muže zákona byla zájmovou osobou. Hlídka ji z toho důvodu předala policistům na příslušném obvodním oddělení k dalším úkonům.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)