Svátek má: Jaroslav

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci měli opět nabitý víkend

Plzeňští strážníci měli opět nabitý víkend

Strážníci v centru města dopadli při činu mladého muže, který maloval na zeď domu.  Případ už řeší státní policie.

Ilustrační foto
13.červen 2017 - 07:00

Hlídka městské policie mladíka dopadla v sobotu před půlnocí, když maloval na zeď u vstupu do jednoho z obchodů ve Františkánské ulici. Dvacetiletý muž z Chebska se strážníkům doznal nejen k nápisu na této zdi, ale také i k tomu, že stejný nápis má na svědomí rovněž v Presslově ulici.  Záležitost si na místě k dalšímu šetření převzala PČR.

Správní orgán bude řešit případ čtyřiapadesátiletého muže. Ten je podezřelý z toho, že porušil tzv. protikuřácký zákon. V pátek v noci byli strážníci vysláni do restauračního zařízení v Plzni na Slovanech, kde je žádal o pomoc provozovatel. Host restaurace nereagoval na jeho opakované upozornění, aby uhasil tabákovou cigaretu, umístěnou ve vodní dýmce. Své jednání obhajoval čtyřiapadesátiletý muž tím, že se ničeho nedopouští. Ve věci bude muset tak rozhodnout přestupková komise ÚMO Plzeň 2. Po dohodě muž restaurační zařízení dobrovolně opustil.

Alkohol muže natolik zmohl, že si ustlal v centru města, kde ho v neděli ráno budili strážníci. Při nedělní ranní pochůzce Křižíkovými sady neušel pozornosti hlídky muž, který se povaloval v Křižíkových sadech. Brzy strážníci zjistili, že jeho stav má na svědomí alkohol, kterého zřejmě vypil poněkud více. Když ho hlídka vzbudila, odmítal spolupracovat, pouze se smál a neustále dokola omílal, že se omlouvá. Posléze začal náhle močit uprostřed chodníku. Protože dostatečně nezvládal chůzi po svých a svým jednáním by mohl ohrozit svůj život a zdraví, převezli ho strážníci k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Výjezd záchranářů si vyžádaly dva případy, které v posledních dnech zaznamenali strážníci městské policie. V pátek odpoledne volali strážníci pomoc pro mladistvou dívku, kterou našli s její kamarádkou v centru města. Ležela na trávě přikrytá mikinou. Nebylo jí dobře jak po zdravotní stránce, tak po stránce psychické. Třásla se a slzela. Záchranáři dívku následně transportovali na ošetření do zdravotnického zařízení FN Plzeň.


O den později si hlídka povšimla v ulici Edvarda muže, který se snažil poskytnout první pomoc ženě, která ležela na chodníku v bezvědomí. Jak se ukázalo, šlo o jeho přítelkyni, jež bez jakýchkoliv příznaků zkolabovala.

Mladý muž usedl za volant vozu, přestože měl blokaci. K dalšímu šetření si záležitost převzala hlídka  PČR. Muž na sebe upozornil porušením dopravních předpisů v neděli odpoledne v Dobřanech.  Po zastavení ho strážníci vyzvali k předložení všech dokladů potřebných k řízení vozu.  Jednadvacetiletý motorista jim však předložil pouze osvědčení o registraci motorového vozidla. Při dalším prověřování vyšlo najevo, že až do září roku 2018 má vyslovenou blokaci ŘP. A to nebylo vše, auto, za jehož volant usedl, mělo taktéž prošlou technickou kontrolu.

O víkendu si strážníci na své konto připsali další zásahy v rámci Tísňové linky seniorů. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. V sobotních brzkých ranních hodinách vyjížděli na signál tísňového hlásiče do bytu jednadevadesátileté paní, kterou našli ležet na podlaze místnosti toalety. Seniorka upadla a již nedokázala sama vstát. Obdobný případ řešili strážníci i v neděli dopoledne, tentokrát v Hodonínské ulici. Oběma ženám, které si prostřednictvím tlačítka tísňové péče přivolali pomoc, hlídka pomohla a zvedla je země, přičemž ve druhém případě ženu usadili strážníci zpět na invalidní vozík.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)