Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci měli o víkendu plné ruce práce

Plzeňští strážníci měli o víkendu plné ruce práce

Na linku městské policie se v sobotu odpoledne ozvala mladá dívka, která zaslechla z kontejneru na smíšený odpad umístěného v Sokolovské ulici prapodivné zvuky.

Ptáčata z popelnice
13. srpna 2019 - 07:00

Hlídce, která na místo dorazila, kontejner oznamovatelka ukázala a odemkla ho. Uvnitř byl nalezen pytel s odpadky, ve kterém se cosi hýbalo. Strážníci ho vyndali a roztrhli.  Uvnitř objevili dvě ptačí mláďata. Ta posléze předali do Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici, kde se o ně postarali.

Rychlá pomoc na Lince seniorů. Od pátku do neděle vyjeli strážníci Městské policie Plzeň k pěti žádostem seniorů o pomoc. 

V nesnázích se ocitly dvě klientky Linky seniorů. V bytě 69leté ženy bydlící v Plzni na Borech zasahovali strážníci ve třech případech.  Jejich pomoc potřebovala, když se dostala ve spánku na okraj své postele a noha jí zůstala svěšená dolů. Obávala se, že by mohla z lůžka úplně spadnout.

Dvakrát pomáhali také strážníci v domácnosti 83leté ženy v Plzni na Lochotíně. Ta stiskla tlačítko nouze poprvé v pátek v podvečer, kdy upadla a nemohla vstát. Nezraněnou ji strážníci našli sedět na zemi v předsíni. Pomohli jí a posadili na postel. Téměř do stejné situace se dostala stařenka o den později. Spadla tentokrát v obývacím pokoji. Strážníci byli během chvilky na místě a pomohli jí.


Na Slovanech se našel papoušek korela. Kdo ho postrádá? Korela chocholatá byla nalezena v sobotu ve večerních hodinách náhodnou kolemjdoucí v Plzni u domu v Habrové ulici.  Opeřenec měl poraněné křídlo a měl kroužek s označením.  Strážníci ze skupiny pro odchyt papouška následně předali do péče pracovníků Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici.

Alkohol za řídítky. Jízdu mladé dívky na bicyklu ukončila v sobotu časně ráno nedaleko centra města hlídka městské policie. Při orientační dechové zkoušce nadýchala skoro 2,5 promile.
Dívka se dostala do pozornosti strážníků v půl páté ráno. Ležela s jízdním kolem u středového pásu čtyřproudé silnice. Než stihli otočit vozidlo a vrátit se k místu, aby zjistili, zda je v pořádku a nepotřebuje pomoc, sedla znova na kolo.  Hlídka ji brzy spatřila, její jízda byla značně nejistá, a proto ji zastavili. Zraněná nebyla, ošetření žádné nežádala. Přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu ukázal u ní při prvním měření hodnotu 2,23 promile, při opakované dechové zkoušce byla naměřená hodnota vyšší 2,34 promile. Událost bude postoupena k dořešení správnímu orgánu. Pro dvaadvacetiletou dívku, která by bezpečně nebyla schopna pokračovat v cestě, ani kdyby kolo vedla, si na místo dojel rodinný příslušník a odvezl ji.

Z obchodu si nestačil nic odnést. Pozorní kolemjdoucí pomohli ostraze obchodu.
V pátek odpoledne byla hlídka městské policie upozorněna na situaci před místní prodejnou s drogistickým zbožím. Dva kolemjdoucí muži přispěchali na pomoc pracovnici ostrahy. Ta chtěla zadržet zloděje, který přišel do obchodu krást. Muž jí nechtěl ale tašku s nakradeným zbožím vydat a začal se o ní s ženou přetahovat. V tu chvíli zasáhli dva muži, 25letého muže svedli na zem a udrželi ho až do příchodu hlídky. Protože byl muž stále agresivní, strážníci mu nasadili pouta. Záležitost si převzala k dalšímu šetření PČR.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)