Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci mají stále plné ruce práce

Plzeňští strážníci mají stále plné ruce práce

Ve středu ráno strážníci městské policie spěchali k nahlášenému oznámení o ležícím člověku u lávky ve Štruncových sadech.  Hlídka ho po příjezdu zastihla ve stavu, kdy byl podchlazený.

Pes na nákupech?
15. března 2019 - 07:00

Navzdory nepříznivému počasí ležel na zemi pod lavičkou u lávky pro pěší vedoucí do pivovaru, oblečen pouze do mikiny.  Na sobě měl ještě povyhrnuté tepláky a jeho jedna bota se povalovala poblíž. Jen ležel, třásl se a vůbec s hlídkou nemluvil. Strážníci se mu snažili ihned pomoci a udržovat ho při vědomí, než dorazí jimi přivolaní záchranáři. Zdravotnická záchranná služba transportovala sanitou nakonec sedmapadesátiletého cizince do plzeňské nemocnice.

Dva z posledních psích nalezenců jsou zpátky u svých pánů. Necelou hodinu po poledni kontaktoval městskou policii čtyřiatřicetiletý Plzeňan, že mu na zahradu jeho domu v Rokycanské ulici vběhl nečekaně neznámý pes.  Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat, kteří dorazili na místo, brzy zjistili, komu zhruba desetiletá fenka německého ovčáka patří. Dle implantovaného identifikačního čipu se podařilo stanovit adresu jejího majitele. Zvíře bylo naloženo do služebního auta a bylo mu odvezeno.

Velký pozor si jistě příště bude dávat při cvičení poslušnosti své osmiměsíční fenky bígla třiapadesátiletý Plzeňan. Fenku neměl na vodítku a ona mu utekla.  V podvečer ji našel osamocenou běhat ulicí U Hřbitova sedmačtyřicetiletý Plzeňan. Strážníci u ní sice nalezli identifikační čip, ale ten nebyl veden v databázi čipovaných psů. Než-li ji strážníci stihli odvézt do psího útulku, dorazil na jejich služebnu její pán, zoufale ji hledající.


Dost napilno měli ve čtvrtek ráno strážníci na Doubravce. Řešili podnapilého bezdomovce, cizince, který běhal bezdůvodně za lidmi, člověka v kontejneru na elektroodpad a osamoceného psa v provozovně obchodu. 

Dalším přijatým oznámením byla informace o osamoceném psu, který běhá v Dítětově ulici. Zatímco hlídka vyrážela k místu, zvíře zaběhlo do provozovny prodejny v Těšínské ulici. Strážníci ho zastihli akorát v prostoru pokladen.  Odchytili ho, a protože měl na známce na obojku také uvedené telefonní číslo svého majitele, tak na něj zavolali. Muž, kterému pes patřil, se se svým čtyřnohým přítelem záhy shledal. Zvířeti se pravděpodobně podařilo překonat náhradní oplocení pozemku.

Kolem po půl sedmé vyjela hlídka k oznámení o ležícím člověku na konečné zastávce MHD v Zábělské ulici. Po příjezdu hlídka na místě zastihla jim známého muže bez domova.  Byl trochu opilý, ale ne natolik, aby byl odvezen na záchytku, kam žádal, aby ho dopravili. Strážníci ho tzv. rozchodili a z místa odešel po svých.

Ve stejnou dobu se zabývala další hlídka případem podivně chovajícího se muže v ulici Pod Vrchem. Když ho strážníci chtěli legitimovat a zeptali se ho na vysvětlení k jeho chování, tvrdil jim, že doklady ztratil a toto je jeho práce. Přitom uvedl, že je občanem Rumunska. Jak se záhy ukázalo, o své identitě strážníkům lhal. Příslušník cizinecké policie, na jejichž policejní oddělení byl muž strážníky předveden ke zjištění totožnosti, zjistil, že jde o mladého muže z Ukrajiny, na kterém dokonce mají právní zájem.  

Další událost byla nahlášena strážníkům na Doubravce před devátou ráno. V kontejneru na elektroodpad umístěném v ulici Družby se měl nacházet nějaký mladý muž.  Což se posléze potvrdilo.  Vylézt ven z kontejneru mu dělo trochu obtíž, ale zvládl to. Jako vysvětlení uvedl, že mu tam údajně dovnitř spadl mobilní telefon.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)