Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci expedovali opilce na záchytku

Plzeňští strážníci expedovali opilce na záchytku

Dvě osoby, jejichž chování nadmíru ovlivnila silná intoxikace alkoholem, byly odvezeny plzeňskými strážníky do protialkoholní záchytné stanice.

Ilustrační foto
25. srpna 2018 - 21:34

Nejprve byla hlídka vyslána operačním strážníkem kvůli opilému muži před prodejnu drogerie na Americké. Osmatřicetiletý Plzeňan, kterého zde strážníci našli, to natolik přehnal s pitím alkoholu, že nejenže nebyl schopen souvisle komunikovat, ale zároveň nebyl schopný ke svému stavu podat vysvětlení. Strážníci mu dali dýchnout, aby zjistili, kolik mu promile alkoholu v dechu koluje. Výsledkem byla naměřená hodnota 2,4. Jelikož z důvodu silné podnapilosti nezvládal dostatečně chůzi po svých, při každém pokusu se postavit padal, rozhodli strážníci, že bude převezen a umístěn k vystřízlivění na záchytku.


Druhý případ řešila hlídka ze stanice Územně strážní služby. Před vstupem do katedrály sv. Bartoloměje si ustlala namol opilá žena, která je hlídkám dobře známá z předchozích činností. Strážníky nijak svým stavem nepřekvapila. Přitom všem byla pomočená a pokálená. S provedením dechové zkoušky souhlasila, ale úspěšně se jí u ní nezdařilo provést, neboť už při několikátém pokusu nebyla schopná do přístroje dýchnout. Protože ve svém stavu ohrožovala svůj život a zdraví, byla dopravena taktéž do patřičného zdravotnického zařízení.

Plzeňskénovinky.cz o případeh informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)