Svátek má: Hynek

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští radní souhlasí se zasláním financí základním školám

Plzeňští radní souhlasí se zasláním financí základním školám

Finanční příspěvky základním školám jsou určeny na opravy a údržbu sportovišť.

Ilustrační foto
22. ledna 2023 - 07:00

Celkem deset milionů korun chce rozdělit město Plzeň mezi sedm základních škol, jejichž je zřizovatelem. Finance jsou určeny na opravy a údržbu školních sportovišť. Se záměrem souhlasili radní města Plzně, musí ho ještě schválit zastupitelé.

„Tyto finance budou rozděleny z rezervy Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně,“ informovala náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová.

Plzeň nezdraží nájemné ve svých bytech


„Například nejvyšší příspěvek – 3 miliony korun – je určen pro 33. ZŠ na rekonstrukci sportovního povrchu atletické dráhy, která je v některých místech silně poškozena a může být pro žáky nebezpečná. Zhruba po dvou milionech korun by měly získat 15. ZŠ na vybudování nového hřiště pro školní družinu a 4. ZŠ na stavební úpravy tělocvičny včetně projektové dokumentace,“ uvedla Lucie Kantorová a dodala, že dále získá 1,5 milionu korun 22. ZŠ na rekonstrukci podlahy v tělocvičně, 520 tisíc korun je určeno na rekonstrukci zázemí tělocvičny v Bolevecké základní škole, 800 tisíc korun pak město Plzeň poskytne 28. ZŠ na generální opravu gymnastického sálku a 100 tisíc korun získá Tyršova základní škola a mateřská škola na odvodnění hřiště a úpravu jeho okolí

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mmp)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%