Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští prvňáci ze „Šedivky“ si zasadili své stromy

Plzeňští prvňáci ze „Šedivky“ si zasadili své stromy

Tři nové slivoně, konkrétně myrobalány třešňové, ozdobily areál 11.ZŠ v Baarově ulici na Borech, které zasadily děti ze tří prvních tříd této školy.

Prvňáci si zasadili své stromy
24. září 2018 - 07:00

Na žádost ředitelství školy je přivezli místostarostové plzeňského centrálního obvodu Radoslav Škarda a David Procházka, kteří dětem se sázením pomohli.

Děti sázení bavilo, okolo děr na stromky byl neustále chumel dětí. Kluci se předháněli, kdo bude zasypávat kořeny hlínou, holčičky běhaly s plastovými kropáčky pro vodu. Při práci měly spoustu zvídavých otázek, na které jim trpělivě odpovídal místostarosta David Procházka, který přiložil ruku k dílu: „O stromky musíte pečovat, neboť jsou vaše. Nesmíte nikomu dovolit, aby je ničil a až budete školu vycházet, uvidíte, jak budou velké“.

Zručnost v práci se zahradním nářadím ve spolupráci s dětmi prokázal i 1. místostarosta obvodu Radoslav Škarda. „Nákup tří stromků je pro obvod malá investice, ale pro děti obrovská radost,“ řekl po úspěšném vysazení stromků.

Centrální obvod instaloval nové prvky na dětská hřiště

Vysazené stromy dorůstají do výšky 5 až sedm metrů a vytváří kulovitou či vejčitou korunu. Jejich listy jsou temně vínově červené a na jaře se na stromech objevuje obrovské množství růžových květů. Plodem jsou jedlé, červené peckovice.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek, mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)