Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští malí strážníci se opravdu nenudí

Plzeňští malí strážníci se opravdu nenudí

Malí strážníci se opravdu nenudí, navštívili výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, byli u zvířecích záchranářů a zavítali na obvodní služebnu Městské policie Plzeň – Doubravka.

Malí strážníci
20. května 2018 - 07:00

Před týdnem malí strážníci zavítali na výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, kde je přivítal tiskový mluvčí Martin Brejcha. Kromě toho, že pro ně připravil besedu na téma „ Práce záchranářů“ a jak správně nahlásit událost na tísňovou linku 155, měly děti možnost prohlédnout si samotné sídlo záchranné služby na Klatovské třídě a blíže prohlédnout si ostré zásahové vozy, s nimiž záchranáři vyjíždí přímo za svými pacienty.

Ve středu na ně pak čekala návštěva Záchranné stanice živočichů v Plzni na Doubravce. Pan Karel Makoň  s malými strážníky pohovořil o činnosti záchranné stanice a podívat se mohli taktéž na několik jejích zvířecích pacientů.

Děti z kroužku „Malý strážník“ přivítaly psovoda MP se svým psem

Po zajímavé besedě se zvířecím záchranářem se děti ze zájmového kroužku „ Malý strážník“ přesunuly na obvodní služebnu Městské policie Plzeň- Doubravka, kde jim o své práci okrskového strážníka povyprávěl František Tejml. Děti se dozvěděly mimo jiné, jak taková jeho denní služba probíhá a také něco bližšího o vyžití jízdních kola v zaměstnání.  Když se jim zmínil, že denně během služby najede zhruba kolem padesáti kilometrů, uznale pokyvovaly. Jízda na kole je jeho velkou zálibou, proto jim neopomněl říci o tom, jak ve svém volnu za jediný den před několika roky ujel 530 km, u dětí si vysloužil jejich údiv a úctu.

Před slavnostním vyřazením, které se bude konat 13. června na plzeňské radnici, děti čeká ještě návštěva u hasičů na Košutce a také závěrečný test, ve kterém prokážou, že si zaslouží být skutečně nazýváni „ Malými strážníky“.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.


(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)