Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Plzeňský třetí obvod obstarává ochranné pomůcky proti koranaviru

Plzeňský třetí obvod obstarává ochranné pomůcky proti koranaviru

Městský obvod Plzeň 3 věnuje v souvislosti s výskytem koronaviru soustavnou péči  obstarávání ochranných roušek a dezinfekčních prostředků v boji proti onemocnění Covid – 19.

Ilustrační foto
29. března 2020 - 07:00

Ochranné roušky a dezinfekční prostředky se pak Úřad městského obvodu Plzeň 3 snaží v rámci možností distribuovat těm nejpotřebnějším.

Obvodu se podařilo prozatím zakoupit 1300 kusů bavlněných roušek a část z nich okamžitě poslal tam, kde je jich hodně třeba - 200 kusů Městskému ústavu sociálních služeb v Plzni a dalších 50 kusů do seniorské organizace. V brzké době je očekávána dodávka 200 ks omyvatelných roušek, z nich plná polovina je určena dětem.

Obvod se rovněž stará o dodávky roušek, hygienického a dezinfekčního vybavení pro 55. MŠ v Mandlově ulici, která zajišťuje péči pro děti zdravotníků, pracovníků integrovaného záchranného systému a dalších vybraných profesí, které jsou v první linii v boji s nákazou.  

Třetí plzeňský obvod poskytne tři dobrovolníky pro lidi v nouzi

Nezapomíná se ani na dobrovolné hasiče v našem obvodu. Všem jednotkám na území obvodu byly dodány roušky a dle potřeby i dezinfekce. Dezinfekční očistou suchou parou prošla i budova Úřadu Městského obvodu, Plzeň 3 a dezinfekčními gely a rouškami jsou vybaveny i jednotlivá pracoviště úřadu.

Ve svém úsilí i nadále pokračujeme!

Plzeňskénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:plzen3)