Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Plzeňský primátor děkuje zaměstnancům sociálních služeb

Plzeňský primátor děkuje zaměstnancům sociálních služeb

Primátor Martin Baxa děkuje zaměstnancům sociálních služeb za jejich nasazení v péči o klienty v koronavirové době.

Perníky ve tvaru anděla
29. listopadu 2020 - 07:00

Primátor města Plzně Martin Baxa na prahu adventního období zaslal své osobní zdravice s dárkem – perníkem ve tvaru anděla všem zaměstnancům pobytových sociálních služeb v Plzni a blízkém okolí, kteří stojí od začátku pandemie koronaviru v první linii.

V těchto dnech putuje poděkování téměř 350 zaměstnancům Městského ústavu sociálních služeb města Plzně, největší plzeňské příspěvkové organizace zajišťující péči o seniory a zdravotně postižené. Vyjádření díků v nejbližších dnech dostane také vedení Městské charity Plzeň, Diecézní charity Plzeň, Domovinky, domovů SeneCURA MOPT a v Senior rezidence Terasy. Mimo Plzeň obdrží zdravice s poděkováním primátora zařízení Domov poklidného stáří ve Vejprnicích a Ústav péče o seniory v Třemošné.

„S odhodláním a obdivuhodným entuziasmem ředitelé každodenně pomáhají, povzbuzují a dodávají sílu svým zaměstnancům a oni tuto energii předávají klientům, občanům našeho města – oni všichni vysoko nad rámec pracovních povinností a často i na úkor osobního života. Bezmála devět měsíců vysilujícího boje s neviditelným nepřítelem, a to výhradně v zájmu těch nejohroženějších, kteří pro tento boj už často nemají sil. Ředitelé pobytových zařízení sociálních služeb a jejich skvělí zaměstnanci jsou, vedle zdravotníků, bez nadsázky skutečnými hrdiny těchto dnů – pod neustálým tlakem, v obavách o zdraví a životy svých klientů, a přesto s neuvěřitelnou empatií a motivací,“ složil hold plzeňským sociálním službám primátor města Martin Baxa.

„Celá tíha pandemie nejvíce dopadá právě na naše nejstarší spoluobčany. Ocitají se v situaci, ve které jsou bez blízkých a rodiny naprosto bezmocní, a nezbývá jim, než se plně odevzdat do rukou a péče těch, kteří se o ně díky své odvaze a osobnímu nasazení dokáží postarat. Ostrůvky naděje pro všechny, kteří se bez celodenní péče neobejdou, jsou pobytové sociální služby – stacionáře, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem. Jen v Plzni a blízkém okolí tyto služby zajišťují péči pro bezmála tisícovku občanů města,“ doplnila Alena Hynková, vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

Plzeň dokončila karanténní objekt pro lidi bez přístřeší

Plzeňská sociální zařízení od počátku pandemie koronaviru v březnu letošního roku dělají maximum, aby ochránila své klienty i zaměstnance před nákazou. Ještě před vládou nařízeným zákazem návštěv ředitelé zmíněných organizací přijali ochranná a bezpečnostní opatření, nakoupili videotelefony a tablety, aby klienti mohli zůstat ve spojení s rodinou, zajistili pro celé provozy vitamíny a výživové doplňky podporující imunitu, kompletně dezinfikují prostory, neprobíhají žádné společné akce.

Složitá situace vyžaduje mimořádné nasazení všech pracovníků v sociálních službách, město Plzeň si tohoto vysoce profesionálního a zároveň lidského přístupu velmi váží a děkuje za něj.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Adriana Jarošová za tiskové oddělení Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)