Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Plzeňský kraj představí spolehlivé zaměstnavatele

Plzeňský kraj představí spolehlivé zaměstnavatele

V plzeňské Techmanii byla 16.října 2017 za účasti představitelů Svazu průmyslu a dopravy ČR, zástupců kraje a zúčastněných firem zahájena čtrnáctidenní putovní výstava Plzeňský kraj – region spolehlivých zaměstnavatelů.

Slavnostní zahájení výstavy
17. října 2017 - 07:00

Cílem výstavy je dosáhnout co největší informovanosti obyvatel regionu a upevnění tak povědomí veřejnosti o možnostech získání dobrého pracovního uplatnění v Plzeňském kraji.

„Plzeňský kraj je regionem, který je v mohla ohledech hodnocen jako jeden z nejlepších, což je také díky zaměstnavatelům a firmám, které v regionu působí. Abychom ale udrželi firmy v regionu, je třeba, aby v kraji byl dostatek kvalifikovaných zejména technicky vzdělaných lidí. Jednou z možností, jak tyto pracovníky v kraji vychovávat je důraz na školství a podporu technického vzdělávání, o což se kraj dlouhodobě snaží.  Proto mě velmi těší, že se zájem o technické obory v poslední době zvyšuje,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Myslím si, že je velmi důležité ukázat, že Plzeňský kraj není jen místem s velkým výskytem „montoven a skladů“, jak je někdy mylně prezentováno, ale že je v něm také mnoho velmi kvalitních a zajímavých firem s velkým výzkumným a inovačním potenciálem. Na výsledcích jejich práce je vidět, že podnikání pro ně není jen otázkou zisku, ale je pro ně důležitá i spokojenost zaměstnanců, stejně jako rozvoj regionu, ve kterém působí. Takové firmy se snažíme na této výstavě ukázat a poskytnout tak prostor pro jejich zviditelnění,“ uvedl člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR a prezident Elektrotechnické asociace ČR Jiří Holoubek.


Tato akce je specifikována jako putovní outdoorová výstava panelů s prezentacemi firem, stálých zaměstnavatelů v Plzeňském kraji. Záštitu akci udělil náměstek hejtmana Ivo Grüner, který se spolu s hejtmanem Josefem Bernardem zúčastnil slavnostního zahájení výstavy.

Výstava bude dále probíhat v dalších sedmi městech Plzeňského kraje, vždy po dobu cca 14 dnů, na náměstích v Rokycanech, Horažďovicích, Sušici, Klatovech, Stříbře, Horšovském Týně a Tachově.

Akce se koná ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR. Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí KÚ Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:kú)