Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Plzeňský centrální obvod pokračuje s kontrolou dětských hřišť

Plzeňský centrální obvod pokračuje s kontrolou dětských hřišť

Plzeňský centrální obvod se zaměřuje na kontrolu dětských hřišť v souvislosti s bezdomovci.

Kontroly
24. srpna 2018 - 07:00

Tento týden proběhla první kontrola zaměřená na zneužívání herních dětských prvků bezdomovci. Tyto kontroly zavádí třetí plzeňský obvod ve spolupráci s Městskou policií Plzeň poté, co na některých dětských prvcích byli přistiženi přebývající osoby bez domova.

Ve středu 22. srpna v brzkých ranních hodinách byla zkontrolována borská část dětských herních prvků včetně míst v Borském parku a Českého údolí. Do terénu vyrazili spolu s místostarostou MO Plzeň 3 strážníci borské služebny Městské policie Plzeň.

„Dnešní kontrolou jsme na samotných dětských prvcích nezjistili přítomnost závadových osob, nicméně v okolí hřišť byla situace jiná. Na okraji Borského parku i v Českém údolí, kde se nacházejí hřiště, jsme narazili na přebývající bezdomovce. Zvlášť v prvním případě se jednalo o člověka, jehož „příbytek“ hyzdil okolní prostředí a představoval zdravotní riziko, čemuž vzhled a zápach věcí nasvědčoval“, říká David Procházka, místostarosta MO Plzeň 3.

Přítomnými strážníky byly osoby zkontrolovány, poučeny a následně vykázány z míst, na kterých se nacházely. V případě místa na okraji Borského parku byl následně přivolán deratizér, který zanechané věci, místo a jeho okolí pečlivě chemicky ošetřil. Pracovníci společnosti Čistá Plzeň pak tyto věci odvezli k likvidaci.


„V takových případech, kdy se jedná o zdravotně rizikové prostředí, jednáme bezodkladně. Po provedené deratizaci odvážíme všechny věci k bezpečné likvidaci. V oblasti řešení likvidace těchto „doupat“ máme s plzeňským centrálním obvodem výbornou spolupráci“, informuje Petr Baloun, prokurista společnosti Čistá Plzeň.


„Jsem rád, že v tomto případě byl zásah rychlý. Myslím, že takto má vypadat spolupráce mezi obvodem, městskou policií a společností Čistá Plzeň. Všem zúčastněným děkuji a zdůrazňuji, že tyto akce nekončí a v souvislosti s bezpečností dětských hřišť, a nejen jich, budou samozřejmě pokračovat“, dodal David Procházka.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek,mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.

(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3 a MP)