Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Plzeňské dvorky z výšky, v podzemí i v aplikaci nebo s průvodcem

Plzeňské dvorky z výšky, v podzemí i v aplikaci nebo s průvodcem

Plzeňské dvorky 2019 se blíží. V tuto chvíli si zájemci mohou prohlédnout nové fotografie, které byly pořízeny z dronů, díky Správě informačních technologií města Plzně a to jak na webových, tak facebookových stránkách akce. 

Františkánská 11
5. května 2019 - 07:00

Do vzduchu zájemce v sobotu 18. května nevezmeme, ale stejně jako v minulém roce, budou moci navštívit podzemí. A to například v budově Národního památkového ústavu v Plzni. Prohlídky se budou konat každou hodinu, je nutné vyzvednout bezplatnou časovou vstupenku a to od 6. května ve vrátnici Národního památkového ústavu ve všední dny od 6:00 do 18:00.

Fanoušci moderních technologií mohou využít i aplikaci Po domech, která nabídne informaci nejen o domech, které jsou v programu Plzeňských dvorků.
 
Podrobný program bude zveřejněn v týdnu od 6. května. Dvorky může každý navštívit individuálně po celý den, vstup zdarma. Ale již nyní zveme všechny zájemce na komentované prohlídky, které se vždy těší velkému zájmu.Jsou připraveny 2 okruhy:
  • Okruh 1 (7 dvorků v centru
  • Okruh 2 (6 dvorků  mimo centrum)

Dvorky nejsou zcela bezbariérové a některé nejsou vhodné pro osoby se sníženou mobilitou a kočárky. Doporučujeme návštěvu bez psů, do některých objektů jim nebude umožněn vstup.

Plzeňskénovinky.cz informovala  Alena Kozáková, výkonná ředitelka, Nadace 700 let města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:plzenskedvorky.cz)