Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Plzeňské dvorky můžete objevovat sami nebo s průvodcem

Plzeňské dvorky můžete objevovat sami nebo s průvodcem

Oblíbená akce Plzeňské dvorky se v tomto roce bude konat v sobotu 19. září. Od 10:00 do 18:00 pozve Nadace 700 let města Plzně na téměř třicítku dvorků.

Plzeňské dvorky
6. září 2020 - 07:00

„Jako každý rok budou některé dvorky důvěrně známé a některé budou velkým překvapením,“ říká ředitelka pořádající nadace Alena Kozáková.

„Jsme rádi, že akce, která se v letošním roce uskuteční již popáté, má příznivý ohlas u návštěvníků i majitelů objektů. Obliba akce přispěla také k tomu, že vydavatelství Starý most ve spolupráci s naší nadací vydalo knihu Plzeňské dvorky, které bude na akci v prodeji na adrese Sady Pětatřicátníků 12, s autogramiádou v 16:00. Autorkou je oblíbená Ing. Arch. Anna Hostičková,“ dodává Alena Kozáková.

Kniha bude představena 15. září v 16:00 v sále Zpč. muzea v Kopeckého sadech. Vstup na všechny dvorky je v rámci akce zdarma, kdykoliv v uvedeném čase s výjimkou Františkánské 11, kdy nebude umožněn vstup mezi 13:00 – 15:00. Lákavými adresami jistě budou Pražská 43, B. Smetany 3, dvorky plzeňské radnice a bezesporu nově opravený dvorek u sídla biskupa plzeňského ve Františkánské ulici 9, kde se návštěvníci podívají i do běžně nepřístupného prostoru na severní straně kostela Nanebevzetí Panny Marie.„Na některých dvorcích bude připraven doprovodný program, a některé dvorky bude možné navštívit také s průvodcem. Celkem budou tři okruhy, vstupenky jsou v prodeji v Muzeu strašidel na nám. Republiky 33 (hotel Cental), denně od 10:00 do 18:00 od 2. září. Přesné časy a trasy prohlídek s průvodcem naleznou zájemci na www.plzenskedvorky.cz,“ uzavírá Kozáková.

Plzenskenovinky.cz informovala Alena Kozáková, ředitelka Nadace 700 let města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:nadace)