Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Plzeňská Techmanie zve na besedu s Jiřím Drahošem

Plzeňská Techmanie zve na besedu s Jiřím Drahošem

Vědci nejsou suchaři a věda není nuda. Věda je zábava a špičkovému vědci může být často i do zpěvu. O tom všem bude řeč v sobotu 18. března v plzeňském Techmania Science Center.

V Techmania Science Center
8.březen 2017 - 07:00
Pozvání přijal končící předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš. Beseda s ním, v níž budou moci klást otázky i posluchači, začíná v 15 hodin a její součástí bude i prodej a autogramiáda knihy rozhovorů s Jiřím Drahošem Věda života.

Jiří Drahoš je fyzikální chemik, což znamená, že se zabývá týmž oborem jako jediný český nositel vědecké Nobelovy ceny Jaroslav Heyrovský. V čele Akademie věd je od roku 2009. Jako spoluautor je zapsán pod 14 patenty, vydal na 60 prací v odborných mezinárodních periodikách.


Vstup na besedu je volný v rámci vstupenky do expozic. Moderuje Markéta Čekanová. Techmania Science Center je předním hráčem na poli neformálního vzdělávání v České republice. Jen v loňském roce ji navštívilo 220 785 lidí.

Letos Techmania Science Center očekává miliontého návštěvníka a do tohoto čísla chybí už jen něco málo přes deset tisíc osob. Plzenskenovinky.cz informovala Ing. Markéta Čekanová, tisková mluvčí Techmania Science Center.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:techm)