Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Plzeňská senior akademie pro občany z Městského obvodu Plzeň 4

Plzeňská senior akademie pro občany z Městského obvodu Plzeň 4

Po úspěšném červnovém zakončení „Plzeňské senior akademie“(PSA) na MO Plzeň 2 a MO Plzeň 3 byla v úterý 3. 9. 2019 slavnostně zahájena „PLZEŇSKÁ SENIOR AKADEMIE“ pro občany z Městského obvodu Plzeň 4.

Zahájení senior akademie
6. září 2019 - 07:00

Občany přišel přivítat pověřený velitel Městské policie Plzeň Mgr. Marek Šilhan a vedoucí OAPK Bc. Pavel Beránek MBA. Hned po uvítání následovala přednáška na téma: Seznámení s Městskou policií Plzeň, které se zhostil Mgr. Marek Šilhan. Občany seznámil nejen se současnými problémy, se kterými se strážníci potýkají, ale také s celou historií městské policie.

Upozornil mimo jiné na problematiku bezdomovectví. Této problematice se v současnosti plně věnuje především Stanice územně strážní služby, která monitoruje nocležiště, zprostředkovává kontakt s veřejnými institucemi a se sociálními službami. Upozornil rovněž na změnu v legislativě, která zrušila některé tresty za přestupková jednání. V Plzni se například osvědčil trest zákazu pobytu, ale nový zákon o odpovědnosti za přestupky jej nepřevzal.Kromě této besedy mají senioři možnost absolvovat ještě dalších devět přednášek a 4 exkurze. Senioři se například seznámí s problematikou odpadů na území statutárního města Plzně, navštíví Útulek pro zvířata v nouzi nebo se podívají na operační oddělení MP Plzeň či HZS PK. Další zahájení PSA bude tentokrát probíhat na MO Plzeň 1 dne 19. 09. 2019 v prostorách L- klubu na Lochotíně.

Na závěr první přednášky se přišel rozloučit také starosta MO Plzeň 4 Mgr. Tomáš Soukup a společně s metodiky prevence kriminality Bc. Karlem Zahutem a Bc. Andreou Vlčkovou celou akci zakončili.

Plzeňskénovinky.cz informovala Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality  Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)