Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Plzeňská senior akademie byla zahájena

Plzeňská senior akademie byla zahájena

V L-klubu na Lochotíně byla v uplynulém týdnu zahájena Plzeňská senior akademie s dalším cyklem přednášek od různých organizací.

Plzeňská senior akademie
24. září 2020 - 07:00

Vzhledem ke zhoršující se situaci s Covid 19 byla každému zúčastňujícímu se seniorovi zakoupena dezinfekce a celá beseda proběhla s rouškami. Drobné dárky pro seniory zakoupil MO Plzeň 1. Na slavnostní zahájení přišly účastníky pozdravit starostka MO Plzeň 1 Ing. Helena Řežábová a místostarostka Mgr. Ilona Jehličková. 

„I když je situace složitá o to více jsme rády, že jste mezi nás zavítali v tak hojném počtu s cílem vstřebávat důležité informace týkající se bezpečnosti. “ sdělila mimo jiné starostka seniorům.Hned po úvodním přivítání seznámil seniory s aktuální bezpečnostní situací ve městě a s činností Městské policie Plzeň zastupující velitel Mgr. Marek Šilhan. Kromě jiného mluvil o problematice úsekového měření rychlosti a bezdomovectví. Na tomto projektu spolupracuje více organizací například HZS PK, Bílý kruh bezpečí, ZZS PK, a mnoho dalších. Finančně i osobně jej podporují také čtyři největší plzeňské městské obvody. Pevně věříme, že celý cyklus přednášek a exkurzí nebude předčasně ukončen z důvodu zhoršující se situace s Covid 19.

Plzeňskénovinky.cz informovala Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)