Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Plzeňská karta zabodovala v soutěži Chytrá města pro budoucnost

Plzeňská karta zabodovala v soutěži Chytrá města pro budoucnost

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) se díky systému Plzeňská karta probojovaly do finále třetího ročníku národní soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019.

Ilustrační foto
20. ledna 2020 - 07:00

V konkurenci 201 přihlášených projektů dokázala Plzeňská karta získat Certifikát kvality projektu Smart city/regiony za svoji multifunkčnost. O udělení certifikátu rozhodovala čtyřicetičlenná porota složena z odborníků z oblasti státní správy, akademické obce či odborných institucí.

„Jsme rádi, že Plzeňská karta získala v celorepublikové konkurenci další ocenění a že přispívá dobrému jménu dopravního podniku,“ řekl Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodal: „V předešlých letech získala Plzeňská karta ocenění například za nejlepší kartu veřejné dopravy v České republice, Českou inovaci roku nebo Quality Innovation of the Year za řešení dobíjení Plzeňské karty na bankomatech České spořitelny.“

Plzeňská karta porotu nadchla především svojí multifunkčností – běžně je využívána kromě dopravy i ve školství, kultuře, sportu, volnočasových aktivitách a dalších oblastech. Porotci se také zajímali o systém elektronického potvrzení o studiu, propojení s permanentkou FC Viktoria Plzeň nebo Senior pasem. Za inovativní považovala porota i stoprocentní kompatibilitu s In Kartou Českých drah.„Koncept Smart city vnímám jako spojení chytrých a moderních řešení, která vedou k usnadnění a zpříjemnění života občanů měst, a věřím, že Plzeňská karta přesně k tomuto přispívá,“ doplnil Vlastimil Gola, radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Informoval Martin Pecuch za Magistrát města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)