Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Plzeň/Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřm je divadlo

Plzeň/Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřm je divadlo

V pondělí 15.července odstartuje další ročník Živé ulice. Do Mlýnské strouhy zavítají artisté a umělci nejen z Čech, ale i Německa či Nizozemí.

Za dvermi je divadlo
8. července 2019 - 07:00

Plzeň/ Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi… je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy a DEPO2015. Od 15. do 17. července se můžete těšit na celkem 8 představení pod širým nebem. Mikropředstavení pro jednoho diváka, fireshow, pohádku pro děti i klaunérii nabídnou první festivalové dny. Jako každý rok je vstup na festival Živá ulice zdarma.

Pod širým nebem zahraje sedm souborů, každý den můžete vyrazit na dvě až tři představení. Hned první den zaparkuje v Mlýnské strouze Le Cabaret Nomade, který nabídne nevšední zážitek – představení pro jednoho diváka. Jejich nejnovější inscenace Kabinet pamětí vás vytrhne svým klidem a intimitou z každodenního shonu, zatímco druhé představení večera, které se odehraje v DEPO2015, vás pořádně rozproudí. Z Německa k nám dorazí Bängditos theater – těšte se na pořádnou jízdu s trochou nebezpečí, a hlavně spoustou humoru.

V úterý 16. července dorazte s dětmi a mladšími sourozenci. Divadlo Continuo zahraje pohádku Zuna, která bude plná poetických loutek, zábavných žížal a živé muziky. A po pohádce nemusíte spěchat domů vařit. V Mlýnské strouze se vám představí divoký mistr kuchyně, který během dělání palačinek dokáže na vlastně vyrobeném víceúčelovém stroji klidně hrát na varhany i na buben. One man show Holanďana Brama Graaflada patří mezi špičky pouličního divadla!Třetí festivalový den, středu 17. července, rozpohybují Par a Didl Drummers, dva osobití bubeníci, kteří uchvacují diváky všech věkových kategorií. Jan Hrovatitsch hraje na bicí od svých 4 let a Martin Švec je jedním z nejrespektovanějších bubeníků české punk metalové scény. Jejich nadupané tempo udrží mladí absolventi HAMU, kteří založili divadlo G.N.A.T. Smetáček a syn vás pobaví. Smetáček a syn je totiž rodinná firma, která žije pro to, aby všude bylo dokonale čisto a uklizeno. A jsou odhodláni pro to udělat a obětovat vše, jsou totiž rozhodnuti nad špínou vyhrát! Pouliční koktejl s kapkou nepořádku, jež zachutná všem. I těm nejmenším. Festival zakončí tanečně akrobatická fireshow volně inspirovaná šamanismem a mystikou. Ohňové rekvizity, výpravné kostýmy i opulentní masky v podání Blackout Paradox.

Za dveřmi je divadlo je první blok festivalu Živá ulice. Hlavní blok se uskuteční od 9. do 18. srpna v šesti místech centra Plzně. Vstup na všechny akce v rámci festivalu Živá ulice je zdarma.

Plzenskenovinky.cz informovala MgA. Dominika Antonie Skalová, Živé ulice.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:žu)