Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Plzeň získala dotaci na rozšíření kamerového systému

Plzeň získala dotaci na rozšíření kamerového systému

Plzeň uspěla s žádostí o dotaci na Ministerstvu vnitra České republiky, získá 530 tisíc korun na rozšíření kamerového systému v sedmém městském obvodě, tedy v Plzni — Radčicích. 

Ilustrační foto
3. listopadu 2018 - 07:00

Celkové náklady na projekt jsou 639 tisíc korun, peníze mimo dotaci poskytne město z rozpočtu svého odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení. Přijetí dotace schválila Rada města Plzně.


„Jedná se o dvě kamery, které budou umístěny konkrétně v lokalitách Na Jívách, zastávce městské hromadné dopravy a na Radčické návsi. Místa sledovaná těmito kamerami jsou nejfrekventovanějšími částmi obce.  Jsou situovány v prostoru zastávek MHD, neboť se zde pohybuje velký počet cestujících. Část cestujících je z řad agenturních, sezónních pracovníků zaměstnaných v průmyslových podnicích. Dalším aspektem je blízkost dvou restauračních zařízení, jejichž návštěvníci mohou být původci protiprávního jednání,“ přiblížil primátor Martin Zrzavecký.


Kamery budou instalovány na stávajících sloupech veřejného osvětlení. Investiční dotace byla poskytnuta z programu Podpory prevence kriminality na rok 2018 Ministerstva vnitra České republiky.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.plzen 3)