Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Plzeň zajistí náhradní bydlení pro lidi z požárem zničené ubytovny

Plzeň zajistí náhradní bydlení pro lidi z požárem zničené ubytovny

Město Plzeň poskytlo přechodně náhradní ubytování prvním třiceti lidem, kteří ve středu ráno museli opustit ubytovnu na Karlově v Borské ulici.

Požár ubytovny
12. září 2018 - 07:00

V jednopatrovém montovaném objektu se rozhořel kolem osmé hodiny požár, zraněno bylo několik lidí, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. Pro ostatní obyvatele ubytovny, tedy dalších až 60 osob z řad cizinců, se nyní město snaží dočasné bydlení zajistit.

„Využili jsme naše zařízení na Roudné, kde třiceti lidem poskytneme potřebnou krátkodobou pomoc, tedy ubytování, stravu a další servis. Bude to na přechodnou dobu, tedy na dobu maximálně v jednotkách dnů. V součinnosti s charitou zajišťujeme také překladatele,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký, který se ráno dostavil na místo události.


Město se také spojilo s pracovními agenturami, jedna již zajistila náhradní ubytování pro svých asi sedm lidí. Po dohodě s majitelem se nyní hledají volná místa k trvalému bydlení všech osob na ostatních ubytovnách.  
Většina cizinců je podle zatím dostupných informací z Ukrajiny. Kromě primátora na místě za město byli i zástupci Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, stejně tak i zástupci ze Správy informačních technologií města Plzně, která disponuje drony s termokamerou.


Mluvčí záchranářů Martin Brejcha uvedl, že záchranná služba na místě ošetřila 12 lidí, 11 z nich převezla do nemocnic. Integrované záchranné složky evakuovaly 130 osob. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po více než dvou hodinách kolem 10:30, zásah ale ještě potrvá. Událost si vyžádala i uzavření Borské ulice a ovlivnila mimo jiné i linky městské hromadné dopravy, provoz byl obnoven po 11. hodině.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:l.jarolím.mmp)