Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Plzeň vás přivítá v novém moderním infocentru s vyhlídkovou věží

Plzeň vás přivítá v novém moderním infocentru s vyhlídkovou věží

Návštěvníky uvítá Plzeň v novém moderním infocentru, které  vyhlídkovou věží a terasou je součástí Paluby Hamburk, nové vstupní brány města.

Infocentru s vyhlídkovou věží
22. července 2021 - 07:00

Návštěvníci mohou využívat služeb Turistického informačního centra v Plzni na dvou místech. K infocentru na náměstí Republiky vedle historické radnice nově přibyla moderní pobočka vedle Hlavního nádraží v Plzni. Infocentrum s vyhlídkovou věží a terasou je součástí Paluby Hamburk, nové vstupní brány města, kde najdeme také gastro provozy, cykloboxy, lavičky a další zázemí.

„Naši i zahraniční turisté, kteří přijedou vlakem do Plzně a ve městě se nevyznají, mohou od dnešního dne využít našich služeb hned po svém příjezdu, a to v prostoru u Hlavního nádraží, které je pro řadu návštěvníků ‚uvítacím‘ místem. Při odjezdu se u nás zase lidé mohou zásobit dárky z Plzně, suvenýry a tipy na příští návštěvu. Ten prostor si proměnu zasloužil a v tuto chvíli je opravdu reprezentativní a velmi příjemný. Střechy jsou pokryté zelení, povedla se také dřevěná terasa, nechybí zeleň, pítko a dřevěné pobytové schody, jsem opravdu nadšená,“ uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka příspěvkové organizace Plzeň-TURISMUS, která infocentrum provozuje.

Nové moderní infocentrum u Hlavního nádraží v Plzni oficiálně zahájilo svůj provoz, co všechno se zde návštěvníci dozví, co tu vyřídí, zakoupí a kdy jim bude jeho obsluha k dispozici? „Všem návštěvníkům infocentra, a to v obou našich pobočkách, jsme nápomocni denně od 9 do 19 hodin, mimo sezonu (od října do března) od 9 do 18 hodin. Poskytuje informace o turisticky zajímavých místech v Plzni a Plzeňském kraji, stejně jako veškeré praktické informace, které pobyt na Plzeňsku a v regionu zpříjemní,“ prozradil vedoucí infocentra Dalibor Linda. „Návštěvníci u nás najdou také celou řadu informačních materiálů v několika jazycích, včetně mapy města zdarma. V případě zájmu je možné také zprostředkovat ubytování v některém z plzeňských hotelů či penzionů,“ dodal Linda.

Kromě informační služby jsou v infocentru k zakoupení také nejrůznější suvenýry a další dárkové předměty, pohlednice, poštovní známky, jízdenky na MHD i turistickou jízdenku.

„Velký zájem je drobné turistické předměty, jako jsou magnetky, pohledy a turistické vizitky a známky, ale také o knihy o Plzni, dárkové předměty Adolf Loos Plzeň, kolekci #copatutoje od značky Horsefeathers či nový dárkový porcelán s motivy města od Jana Laštovičky pro Fox Gallery. Boduje i naše autorská kolekce suvenýrů S duší Plzně, za kterou jsme včera získali cenu v soutěžní přehlídce turisticko-propagačních předmětů TOURISTPROPAG. Kolekce se umístila mezi třemi nejlepšími v kategorii suvenýrů,“ řekla Jaroslava Panušková, která ceny za infocentrum přebrala.

„V budoucnu si u nás budou moci zájemci koupit také vstupenky na nejrůznější kulturní akce. Vstupenky na prohlídky Loosových interiérů a komentované tematické prohlídky města už v prodeji jsou,“ doplnil Linda.

Autorem architektonického řešení je plzeňské architektonické studio projectstudio8. „Paluba Hamburk je navržená jako dočasná stavba a má za úkol v území nastartovat nové vztahy a poskytnout novou náplň. Od začátku jsme ji vyvíjeli ve spolupráci s firmou CUBESPACE, která se specializuje na modulární stavby a stojí i za úspěšným projektem Manifesto v Praze. Výsledkem je kultivovaný prostor s infocentrem, pro které jsme navrhovali i interiér. Celému konceptu dominuje vyhlídková věž, která bude tichým svědkem poměrně zásadních změn v průběhu dalších pěti let,“ uvedl Bohuslav Strejc z projectstudio8.

Plzeň má novou moderní vstupní bránu, součástí je vyhlídka

Objekt infocentra s vyhlídkovou věží se skládá z deseti modulů. Přízemí s infocentrem je bezbariérové, v druhém nadzemním patře vznikl prostor pro prezentaci městských vizí a projektů Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Každé patro má rozlohu 40 metrů čtverečních. Doplněním dvou schodišťových kontejnerů do úrovně čtvrtého nadpodlaží vznikla vyhlídková podesta, lidé tak uvidí na prostor vlakového uzlu i na střed města. Ve třetím nadpodlaží se na střeše nachází terasa.


Součástí Paluby Hamburk, které je infocentrum součástí, jsou také cykloboxy, cyklostojany, gastro provozy a prodejna řezaných květin. Občerstvit se zde můžete nejrůznějšími nápoji, včetně výběrové kávy, a plzeňským pivem. Hlad zaženou provozy KAFE+BUCHTA a Uzenej párek. Květiny u okýnka s názvem Kytky bude možné zakoupit od září.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Vomelová, specialistka marketingu a tisková mluvčí Plzeň-TURISMUS.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:plzenturismus)