Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Plzeň se těší na vrchol atletické sezóny

Plzeň se těší na vrchol atletické sezóny

Vrchol atletické sezóny v podobě Mistrovství České republiky se nezadržitelně blíží. Už 8. a 9. srpna se na Atletický stadion města Plzně sjedou ti nejlepší atleti a atletky a budou bojovat o cenné kovy a mistrovské tituly.

Tereza Hrochová
1. srpna 2020 - 07:00

Před domácím publikem se představí také početná skupina atletů z AK ŠKODY Plzeň. V sobotu uvidíme v modrobílém dresu účastnici olympijských her Lenku Valešovou. Tato dlouholetá  tahounka úspěšného extraligového týmu žen se představí jak v úvodní sobotní soutěži kladivářek v 11:30, kde bude z druhého místa bojovat o titul mistryně republiky. Lenka Valešová se představí rovněž první den i v soutěži  koulařek v 17:10, ve které bude jako momentálně třetí nejlepší koulařka v zemi bojovat doufejme o druhý cenný kov pro sebe .

Dálkařka Linda Suchá, věkem ještě juniorka, se nyní nachází na čtvrtém místě republikových tabulek  a její  finálový duel o medaili bude na programu v sobotu od 15:45. Linda Suchá je trojskokanské překvapení sezóny , protože je momentálně nejlepší trojskokankou v zemi a je druhou plzeňskou adeptkou na zisk dvou cenných kovů v barvách plzeňské škodovky. Trojskokanské finále žen uvidí plzeňské publikum v neděli od 12:25 hod. 

V sobotu v 16:30 začne soutěž výškařů se škodováckým Janem Štefelou, který  třetím mužem v republikové tabulce a je jasným adeptem na cenný kov. Talentovaná dvojčata Forejtovi, jejichž diskařský závod začne v 16:35, se budou prát o republikovou medaili. A protože je Jakub třetí a Michal čtvrtý, můžeme očekávat velice napínavou soutěž.

První den se na start postaví také všestranná běžkyně Tereza Hrochová, která bude na náročné trati 3 000 m překážek obhajovat stříbrnou medaili z loňského roku.Velice napínavé budou také štafety 4x100 m žen i mužů, které startují v sobotu od 18:15. Druhý závodní den nás čekají převážně finále a  k vidění budou také další technické disciplíny. Skvělé vícebojařce Denise Majerové můžeme fandit v soutěži výšky, kde se ze čtvrtého místa v průběžné tabulce bude prát o cenný republikový kov. Na loňském mistrovství brala bronz a na medaili má Denisa zálusk i v Plzni.

Medaile se očekává i od čtvrtkařky Terezy Petržilkové, která se ovšem musí nejdříve popasovat  v sobotu se svými soupeřkami v rozběhu.  Její finále je na programu v neděli v 13:40 hod.  Vrcholem a zakončením dne i celého šampionátu pak jako již tradičně budou štafety 4x400 m, které jsou divácky velice oblíbené a Plzeň v nich přímo exceluje. Tento krátký výčet největších medailových aspirantů z AK ŠKODY Plzeň je jasnou pozvánkou na MČR, které hostí jeden z největších klubů v republice.

Plzenskenovinky.cz informoval AK Škoda Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto :ak,J.Kottas)