Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Plzeň s Plzeňským krajem podpoří fotbalovou a atletickou akademii

Plzeň s Plzeňským krajem podpoří fotbalovou a atletickou akademii

Město podepíše memoranda o spolupráci s fotbalovou a atletickou akademií. Svůj záměr potvrdí podpisem memorand o spolupráci s příslušnými svazy a kluby. Memoranda mají platit do konce roku 2023.

Ilustrační foto
2. dubna 2020 - 07:00

Součástí spolupráce je i pravidelná finanční podpora z městského rozpočtu. Pro rok 2020 schválili zastupitelé města Plzně na únorovém zasedání pro fotbalovou akademii tři miliony korun a pro atletickou akademii milion korun, stejné částky jsou alokovány i pro následující roky.

„Jsem rád, že se město Plzeň koncepčně a dlouhodobě zabývá výchovou mladých talentů. Společně s Plzeňským krajem máme zájem na tom, aby se rozvíjel mládežnický fotbal i atletika. Město již s fotbalovou akademií uzavřelo podobné memorandum v roce 2015. Jeho platnost vyprší 30. června letošního roku, nový dokument tuto spolupráci prodlouží. Atletickou akademii podporujeme nově od letošního roku,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má v gesci sport.


Doplnil, že memoranda upravují pouze obecnou formu spolupráce s tím, že konkrétní podoba bude předmětem dalších jednání a z nich vyplývajících dohod.


Za atletickou akademii podepíšou memorandum zástupci Atletického klubu Škoda Plzeň z.s., za fotbalovou zástupci Nadačního fondu regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje.

Město Plzeň v současné době podporuje šest sportovních akademií, a to fotbalovou, hokejovou, tenisovou, házenkářskou, triatlonovou, a od letoška nově i atletickou.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.)