Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Plzeň poskytne dotace menším kulturním a uměleckým projektům

Plzeň poskytne dotace menším kulturním a uměleckým projektům

Město podpoří sedm menších kulturních a uměleckých projektů příspěvkem v celkové výši 110 500 korun.

Ilustrační foto
12. listopadu 2020 - 07:00

Dotace poskytne v rámci Průběžného dotačního programu Mikrogranty na podporu kulturních a uměleckých projektů pro rok 2020, jenž vyhlašuje Odbor kultury Magistrátu města Plzně. Příspěvky v maximální výši 20 tisíc korun přiděluje žadatelům v průběhu roku.

„Kulturní projekty podporuje město prostřednictvím dotačních systémů již více než 22 let. Jde nejčastěji o dotování širokého spektra kulturních aktivit zejména neziskových organizací, v některých případech zdánlivě menšinových kulturních a uměleckých akcí a činností," uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková. Doplnila, že takzvané Mikrogranty jsou určeny na projekty, které během roku oživí kulturní dění v Plzni.

Plzeň má novou koncepci sportu na roky 2021 až 2030

Podporu nyní dostane například projekt Letní kino Paměti národa, o niž požádala organizace Post Bellum, dále Biskupství plzeňské na Plzeňský betlém, společnost Grafia na vydání knihy běžce K. Wiesnera To ne(dáš) či společnost To město, z. s., na projekt Architektura pro děti. Příspěvky se pohybují v rozmezí od 12 do 20 tisíc korun.   

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr.  Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)