Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Plzeň podpoří vzdělávání sociálních pracovníků

Plzeň podpoří vzdělávání sociálních pracovníků

Město Plzeň podpoří vzdělávání sociálních pracovníků činných v oblasti protidrogové prevence.

Ilustrační foto
23. května 2019 - 07:00

Radní souhlasili s přidělením dotace 35 tisíc korun Centru protidrogové prevence a terapie o.p.s. (CPPT) a 65 tisíc korun Středisku křesťanské pomoci Plzeň. Komise bezpečnosti, protidrogové prevence a kriminality vyhlásila tento dotační program na rok 2019 v únoru letošního roku. S návrhem radních musí souhlasit ještě zastupitelé.

CPPT žádalo o dotaci na Kurz ovládání agrese. Jeho absolventi se mají naučit, jak zvládat různé projevy agrese, s nimiž se při své práci s problematickými klienty setkávají. „Do kurzu budou přednostně zařazeni noví zaměstnanci s krátkou profesní kariérou a zaměstnanci bez psychoterapeutického výcviku, aby byla zajištěna dostatečná vzdělanost personálu,“ uvedl radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký.


Středisko křesťanské pomoci Plzeň provozuje terapeutickou komunitu Vršíček, tedy pobytové zařízení určené pro osoby, které se chtějí zbavit závislosti na návykových látkách prostřednictvím intenzivního skupinového a individuálního programu.

„Vzdělávací projekt, o jehož podporu středisko žádalo, má zdokonalit terapeuty z této komunity v terapeutických technikách a přístupech. Součástí jsou i sebezkušenostní výcviky a individuální a skupinová supervizní setkání. Všechny tyto aktivity mají přispět ke zlepšení jejich práce,“ dodal radní Martin Zrzavecký.

Plzenskenovinky.cz informovala RNDr. Marie Fialová, redaktorka Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)