Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Plzeň nezdraží nájemné ve svých bytech

Plzeň nezdraží nájemné ve svých bytech

Ceny za nájemné v městských bytech v Plzni se od 1. března 2023 nezvýší.

Ilustrační foto
21. ledna 2023 - 07:00

Město Plzeň neuplatní možnost každoročního navyšování základního nájemného i přes rostoucí míru inflace. Právě kvůli vysokým cenám energií a rostoucím nákladům nechce město zvyšovat finanční dopady na své nájemce.

„Nájemce městských bytů chceme v této nelehké době vysokých cen podpořit. I přesto, že nám usnesení města z roku 2019 a 2021 dávají možnost zvýšit nájemné u smluv uzavřených na dobu určitou i neurčitou kvůli rostoucí míře inflace, nebudeme k tomuto kroku přistupovat,“ uvedla radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení Světlana Budková.

Ceny základního nájemného v bytech ve vlastnictví města Plzně zůstávají na úrovni cen z roku 2021. U standardní bytů jde o částku 92,07 korun/m2/měsíc, u bytů se sníženou kvalitou je měsíční cena za m2 82,87 korun, u vizualizovaných bytů jde o 134,58 korun/m2/měsíc.Plzeň by mohla základní nájemné zvýšit maximálně o šest procent. Což by za období 1. března 2023 až 28. února 2024 představovalo přibližně 3,9 milionu korun jako příjem do městského rozpočtu. S těmito prostředky však město Plzeň při sestavování rozpočtu nepočítalo.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.
 
(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%