Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Plzeň má nový dotační program pro sportovce

Plzeň má nový dotační program pro sportovce

Radní města Plzně schválili nový dotační program. Má pomoci neziskovým sportovním organizacím, které se potýkají s nárůstem cen energií. Jmenuje se Energie pro sport na území města Plzně pro rok 2023.

Ilustrační foto
13. března 2023 - 07:00

„Smyslem nového dotačního programu je podpora sportovních neziskových organizací, které zajišťují aktivní využití volného času především dětí a mládeže,“ řekl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek. „Plánujeme, že v tomto programu rozdělíme čtyři miliony korun. Minimální částka, o niž lze žádat je 30 tisíc korun, maximální sto tisíc,“ informoval dále Tomáš Morávek.

Žadatelem může být pouze organizace, která svou sportovní činnost vyvíjí na území města Plzně a musí být vlastníkem nebo dlouholetým nájemcem nemovitosti s odběrem energií napsaným na vlastní jméno.

Radní města Plzně schválili nový dotační program

Zároveň musí prokázat, že za energie nyní platí minimálně o 30 procent více než v roce 2021 nebo 2022. Nový dotační program bude vyhlášen už 15. března 2023. Žádosti bude možné podávat elektronicky prostřednictvím aplikace dotace.plzen.eu od 17. do 28. dubna 2023.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Hana Josefová za tiskové oddělení Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%