Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Plzeň je třetím nejlepším městem pro byznys v celé republice

Plzeň je třetím nejlepším městem pro byznys v celé republice

Třetí příčku v rámci celé České republiky obsadilo město Plzeň ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Uspělo tak ve srovnání 205 obcí a 22 městských částí Hlavního města Prahy.

Zleva Lenka Palánová Robert Šťastný a Anna Putnová
18. května 2023 - 07:00

Porota hodnotila 26 kritérií z podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy. Ocenila například počet dokončených bytů v poměru k meziroční změně počtu obyvatel, vynakládání finančních prostředků do oblasti veřejné dopravy a kultury nebo počet úředních hodin plzeňského magistrátu. Ocenění za město Plzeň převzala Lenka Palánová z Podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň.

„Velmi mě těší, že po vítězství v krajském kole se západočeská metropole umístila v rámci celorepublikového srovnání na bronzové příčce. Plzeň vyšla velmi dobře i v testu elektronické komunikace nebo v počtu nabíjecích míst pro elektromobily,“ uvedl radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikaní Daniel Kůs.

Statutární město Plzeň dosáhlo vynikajících výsledků v celé řadě kritérií. Porota kladně hodnotila také výbornou dopravní dostupnost a počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele. „Podpoře podnikání se v Plzni věnujeme dlouhodobě, například i prostřednictvím Plzeňského inovačního ekosystému (PINE), kterého je BIC Plzeň součástí. V systému PINE nejenže podporujeme žáky v polytechnickém a přírodovědném vzdělávání, ale ve vyšších stupních dává PINE šanci nadějným podnikatelským nápadům, inovátorům, začínajícím podnikatelům. Všem, kteří chtějí v Plzni podnikat, což přinese lepší budoucnost Plzeňanům i městu samotnému,“ řekl Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň, které podpořilo už téměř 150 podnikatelských projektů.

Ocenění za západočeskou metropoli převzala v Praze při slavnostním vyhlášení Lenka Palánová, senior konzultantka BIC Plzeň. „V BIC Plzeň nabízíme podporu inovačním podnikatelům, vyhledáváme pro ně vhodné finanční zdroje. Nabízíme také odborné konzultace a rozvoj prostřednictvím řady nástrojů. Jsou to například Plzeňské podnikatelské vouchery nebo inkubační program, jejichž nové výzvy budou v nejbližších dnech vyhlášeny,“ nastínila systém podpory Lenka Palánová.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již šestnáctým rokem zhodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Na první příčce se umístila Lysá nad Labem, druhé bylo Brno. Za výzkumem po datové stránce stojí agentura Datank. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina VINCI Construction CS a Svaz měst a obcí České republiky.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:m.gregar, mmp)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%