Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Plzeň bude členem Asociace Bezpečná škola

Plzeň bude členem Asociace Bezpečná škola

Město Plzeň se stane členem Asociace Bezpečná škola, která je samostatným, nezávislým, zájmovým a dobrovolným spolkem sdružujícím fyzické a právnické osoby vyvíjející činnost v oblasti zajištění bezpečnosti osob, ochrany měkkých cílů, škol a školských zařízení.

Ilustrační foto
8. září 2018 - 07:00

Členství zajistí městu efektivní a flexibilní provádění bezpečnostních auditů školských zařízení na území Plzně. Zapojení do asociace a uzavření dohody o spolupráci schválili zastupitelé.

„Audity budou po vyškolení ze strany asociace realizovat certifikovaní bezpečnostní auditoři z řad strážníků naší Městské policie Plzeň. Tito určení strážníci budou naše město také zastupovat v orgánech asociace,“ přiblížil primátor města Martin Zrzavecký. Tím, že si město bude dělat bezpečnostní audity pomocí „vlastních lidí“, ušetří.  

Dny evropského dědictví „České Budějovice v období první republiky 1918-1938“

Hlavním posláním a cílem asociace je eliminovat ztráty na životech, škody na duševním a fyzickém zdraví, majetku v sektoru školských zařízení a dosažení pozitivních změn v oblasti bezpečnosti osob a majetku v prostoru školských zařízení. Specifickým cílem je vybudovat systém podpory školských zařízení v oblasti bezpečnosti v souladu s příslušnými právními předpisy, rozhodnutími a pokyny příslušných správních orgánů a dle stanov a vnitřních směrnic.

Plzeň se zapojí do projektu svačin pro potřebné děti

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)