Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Pláž Boleveckého rybníka ožije v sobotu tradiční akcí

Pláž Boleveckého rybníka ožije v sobotu tradiční akcí

Pláž Boleveckého rybníka ožije v sobotu 21.července tradiční akcí Město her aneb Prázdniny na Boleváku.

Bolevecké rybníky
19. července 2018 - 07:00

Strážníci chystají posílené hlídky na zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti během konání akce.

Městská policie žádá účastníky akce, kteří zamíří na místo autem, aby dodržovali dopravní značení. K parkování vozu využili velkého parkoviště u Boleveckého rybníka, nedaleko místního kempu a neponechávali svá vozidla odstavená na lesních cestách.

Strážníci ze stanice Územně strážní služby si na své konto připsali zadržení další osoby hledané Policií ČR. Muž opětovně doplatil na jejich výbornou paměť.

Při odpolední pochůzce na Štefánikově náměstí si hlídka všimla jí známé tváře muže sedícího na lavičce u zimního stadionu. Z místní a osobní znalosti bylo strážníkům známo, že se jedná o osobu hledanou PČR. Vše následně potvrdila provedená lustrace v policejních evidencích, sedmadvacetiletý Plzeňan byl veden v požadavcích PČR. K dalším úkonům si ho proto převzala na místě hlídka republikových policistů.

Kvůli vykřikujícímu muži, chovajícímu se zmateně, napadajícího muže, vyjížděli strážníci městské policie v odpoledních hodinách na Americkou třídu, konkrétně k zastávce MHD - U práce.

Ukázalo se, že na linku městské policie se obrátila žena, a to kvůli svému synovi. Společně se svým přítelem se ho rozhodla doprovodit do nemocnice na psychiatrické oddělení, čemuž se on bránil a mezi oběma muži došlo k potyčce. Podle ní syn trpí duševní poruchou, a to schizofrenií. Z důvodu této nemoci také pobýval na klinice, kde se pokusil si vzít údajně život. Navíc podle ní nebere předepsané léky a jeho stav se velmi zhoršuje, proto se tak rozhodla. Přivolaní záchranáři si jejího syna převzali do své péče a za asistence strážníka v sanitním voze ho transportovali do zdravotnického zařízení.

Linka seniorů opět o víkendu v Plzni pomáhala

Hlídka městské policie byla vyslána operačním strážníkem v noci k případu rvačky. Strážníci mířící na místo byli zastaveni opodál mužem, který jim oznámil, že dvojice navzájem vedle podpírajících se mužů údajně poškodila dveře.

Během dalších úkonů a projednávání záležitosti začali být oba muži agresivní. Neuposlechli výzev strážníků, pokusili se je napadnout, proto museli být k jejich zklidnění užity donucovací prostředky. Starší z nich skončil s pouty na rukou. Vzhledem k tomu, že po zákroku byla u jednoho z mužů zjištěna předchozí zranění, byli předáni k ošetření přivolané posádce sanitky ZZSPK a celá věc PČR.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.město p)