Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Pes opakovaně majitelce utíká z pozemku

Pes opakovaně majitelce utíká z pozemku

Koncem uplynulého týdne oznámil městské policii 42letý Plzeňan nález zatoulaného psa v Plzni na Valše. Oznamovatel strážníkům na místě uvedl, že jde o německého ovčáka, který se sám potuloval na dětském hřišti a nechoval se přátelsky ke kolemjdoucím, především k maminkám s kočárky.

Ilustrační foto
9. února 2020 - 07:00
 
Ještě před jejich příjezdem měl muž zvíře odchytit, to se mu ale po nějaké době vysmeklo a uteklo. Strážníci po něm začali pátrat a brzy se jej podařilo pomocí vodítka znovu odchytit. Majitelé psa se v místě bydliště však nenacházeli, proto byl dopraven do plzeňského útulku. Vzhledem ke zjištění, že nejde o první případ, kdy si majitelka psa nezabezpečila proti úniku z pozemku, bude záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Žena zaměstnala strážníky a záchranáře. Ke zřejmě opilé ženě byli ve čtvrtek odpoledne přivoláni lochotínští strážníci do Špálovy ulice. Po příjezdu na místo se ukázalo, že dotyčná potřebuje ještě navíc zdravotní pomoc. Třiapadesátiletá žena opírající se o plot byla zmatená a stěžovala si na urputnou bolest nohou. Než se dostavili záchranáři, strážníci se o ženu postarali. Zdravotnická záchranná služba ji po ošetření odvezla k dalším vyšetřením do nemocničního zařízení.

Krádež v obchodech se mužům pěkně prodražila. Kradli v plzeňských obchodech, ale nic si z nich neodnesli, jen pokutu.  Tak by se dalo popsat jednání dvou mužů, které zadrželi na prodejnách v centru města a Skvrňanech pracovníci ostrahy.

Hlídka ze služebny Městské policie Plzeň-Střed prověřovala v prodejně v Radčické ulici oznámení o zadržení muže, který v obchodě kradl. Po příjezdu strážníci zjistili, že pracovník ostrahy zajistil 20letého mladíka, který si chtěl z obchodu odnést bez placení čokoládové oplatky v částce 26 Kč. Přes pokladnu se je pokusil pronést schované pod bundou.

Krádež v obchodě zaznamenali později rovněž ve Skvrňanech. Čtyřiadvacetiletý mladík prošel pokladnou se zbožím za 254 Kč, aniž by za něj v obchodě zaplatil.

Městská policie Plzeň má nové strážníky

Oběma mladíkům strážníci vypsali za spáchaný majetkový přestupek pokutu.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová,tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)