Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Peníze na protiplynové vozidlo i speciální vybavení policie

Peníze na protiplynové vozidlo i speciální vybavení policie

Poskytnutí částky 2,8 milionu korun na nové protiplynové vozidlo pro hasiče a jeden milion korun na vybavení pro policejní tým TOXI odsouhlasili Radní města Plzně.

Ilustrační foto
24. ledna 2023 - 07:00

Pokud záměr schválí zastupitelé, naváže tak Plzeň na uplynulé roky, kdy pravidelně pomáhala ze svého rozpočtu jednotlivým složkám IZS s financováním nutného moderního vybavení. Například vloni takto hasiči dostali od Plzně 2,8 milionu korun na nákup ochranných přetlakových obleků, policisté využili milion korun z městského rozpočtu k dofinancování nákupu speciálního dodávkového mikrobusu. Peníze jsou poskytovány z rozpočtu magistrátního odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení.

„Co se týká Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, částku 2,8 milionu korun by chtěli využít při financování nákupu nového protiplynového automobilu. Ten je určen především pro zásahové činnosti spojené s masivním použitím dýchací techniky, využívá se k řešení závažných situací s únikem nebezpečných látek, kde je nutné provádění detekce a dekontaminace osob. Toto vozidlo je také možno využít například při odběru vzorků nebezpečných látek. Dále jsou v něm umístěny i protichemické oděvy používané pro ochranu zasahujících hasičů v nebezpečném prostředí,“ přiblížil radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

Podle hasičů je stávající zásahová technika, kterou disponují přes 20 let, už značně opotřebená a je potřeba ji obměnit. Smlouva o spolupráci mezi Plzní a Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje byla uzavřena v prosinci roku 2004.V případě Krajského ředitelství Policie České republiky by částka jeden milion korun měla jít na nákup technického vybavení a specifické výbavy k dalšímu zlepšení akceschopnosti oddělení kriminalistické techniky a pracovního týmu TOXI Městského ředitelství policie Plzeň, a to při řešení mimořádných událostí a dokumentaci protiprávních jednání. „Konkrétně se jedná o pořízení videokamer, osvětlovací techniky, počítačů s příslušenstvím na zpracování fotografií a videí ve vyšší kvalitě, přenosné počítače k vyhodnocení videozáznamů a ochranné obleky pro práci na místě činu,“ doplnil radní Jiří Winkelhöfer.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%