Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Opilý tatínek tlačil kočárek se dvěma dětmi

Opilý tatínek tlačil kočárek se dvěma dětmi

Na vrávorajícího muže vezoucího kočárek se dvěma malými dětmi v Plzni na Vinicích byli v sobotu upozorněni strážníci na lince 156.

Ilustrační foto
11. února 2020 - 07:00

Devětatřicetiletý Plzeňan měl velký problém kvůli stavu podnapilosti tlačit kočárek rovně po chodníku, hrozilo, že ho převrhne. Hlídka provedla u muže dechovou zkoušku, při níž přístroj ukázal při prvním měření hodnotu 2,39 promile. Při následné opakované zkoušce mu bylo naměřeno 2,72 promile. Děti si na místě společně s manželem převzala jeho 39letá manželka. Případem se bude dále zabývat orgán sociálně právní ochrany dětí.


Vsadil se, že dokáže odcizit láhev vína. Sázka mu nevyšla a ještě skončil na policejním oddělení. V provozovně na Koterovské ulici ukradl v neděli odpoledne 39letý muž láhev vína. Dále než za pokladnu se s ní nedostal, protože ho zadržel pracovník ostrahy. Zboží za téměř 200 korun se pokusil pronést uschované pod bundou. Strážníkům, kteří byli do prodejny přivoláni, aby událost řešili, se přiznal, že šlo o sázku, kdy se vsadil, že láhev vína dokáže odcizit. Jelikož se následně prokázalo, že na jeho předání mají právní zájem státní policisté, převezla ho hlídka městské policie na jejich oddělení.


Sociální síť pomohla strážníkům k nalezení majitelky peněženky.  V noci z pátku na sobotu nalezla hlídka Městské policie Plzeň-Slovany během pochůzky v Jablonského ulici peněženku plnou dokladů, průkazů, jízdenek na  IDOS a dalších věcí.  Strážníci nález odnesli na svoji služebnu a zadokumentovali ho. Pomocí sociální sítě se jim poté podařilo kontaktovat 23letou majitelku nalezených věcí, která se ještě téhož dne radovala z převzetí peněženky, včetně drobné hotovosti, která v ní byla.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová,tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)