Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Opilý muž močil na zeď u České národní banky

Opilý muž močil na zeď u České národní banky

Vypil jsem spoustu vína a nemám se kde vymočit. Tak argumentoval strážníkům dvaačtyřicetiletý muž, který vykonával tělesnou potřebu na zeď u pobočky České národní banky v Plzni.

Ilustrační foto
8.červenec 2017 - 07:00

Poté odmítl s hlídkou řešit přestupek. Za jeho jednání ho proto bude řešit Komise k projednávání přestupků, kde mu hrozí pokuta až do výše 30 tisíc korun.

Měl jsem dvě až tři piva, řekl řidič vozidla. Nadýchal 2,60 promile. V pátek v pravé poledne si všimla hlídka plzeňské městské policie motorového vozidla, jehož řidič se dopustil přestupku tím, že nerespektoval dopravní značení a to zákaz vjezdu všech vozidel z ulice Mikulášská do ulice Slovanská. Strážníci proto vozidlo zastavili použitím výstražného světleného a zvukového majáku na střeše služebního vozidla. Řidič na to reagoval tak, že snížil rychlost vozidla a následně ještě dvakrát odbočil, až dojel na prašné parkoviště, kde zhasl světla a vypnul motor. Když k muži strážníci přistoupili a požádali ho o prokázání totožnosti, tak jim sdělil, že žádné doklady u sebe nemá, má vyslovený zákaz řízení a na otázku, zda požil před jízdou alkohol, odpověděl, dvě až tři piva.

Dechovou zkouškou bylo u šestačtyřicetiletého muže zjištěno 2,60 promile. Na místo proto byla přivolána Policie ČR, která opilému řidiči vyslovila zákaz další jízdy a dále si celou věc přebrala k dalšímu šetření.

Pohřešovaný muž. Když ve středu večer vyjížděli strážníci městské policie do ulice Kardinála Berana v Plzni, ještě netušili, že jeden z dvojice mužů, kteří na zemi popíjeli víno a rušili veřejný pořádek, je veden v evidenci Policie ČR jako osoba pohřešovaná. Dvaatřicetiletý muž následně hlídku dobrovolně následoval a byl převezen k dalším úkonům na PČR.


Vulgárně pokřikovali na kolemjdoucí a bouchali do vchodových dveří, které míjeli. Pro dvojici cizinců zřejmě naprosto normální. Ze čtvrtka na pátek po půlnoci vyjížděla hlídka do Havlíčkovy ulice, kde se dva muži dopouštěli výtržností a rušili noční klid. Když strážníci dorazili na místo, tak jeden z mužů právě močil na dveře jednoho z domů. Vzápětí začal být na hlídku vulgární, poté napřáhl ruce s úmyslem udeřit jednoho ze strážníků.

Vzhledem k tomu, že šestadvacetiletý muž neuposlechl výzvy, byl nadále agresivní, skončil v želízkách. Jeho sedmadvacetiletý kamarád na hlídku stále pokřikoval vulgarismy a snažil se vměšovat do zákroku. Nakonec hlídce řekl „S kamarádem jsme si vyšli zapít potomka a jsme veselí, ale u nás se to tak může, tak nás nechte být“.

Oba muži nadýchali bezmála 2 promile, a jelikož budili veřejné pohoršení a jevili známky značné opilosti, byli převezeni na záchytnou stanici. Po vystřízlivění se budou zpovídat za své přestupkové jednání.

Plzenskenovinky.cz informovala Veronika Kuchynková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mp)